Очевидно, коли Трамп поговорить з Путіним, для нього стане зрозумілим, що з РФ немає сенсу домовлятись про щось. І що треба просто трошки ще додати спроможності Україні нанести мілітарні поразки Росії
Пісня заснована на реальних подіях. Черговий актуальний гумористичний шедевр Богдана Процишина, цього разу за будь-яким романом Михайла Булгакова.
Результати дослідження показали ставлення до Різдва в Україні
Поступово українці прийшли до святкування Різдва не тільки 7 січня, а 25 грудня. Цьогоріч дискусійним стало також питання і Дня Святого Миколая (6 чи 19 грудня?), і постаті Діда Мороза. Дослідницька компанія 4Service Group запитала думки в українців щодо їх ставлення до новорічних свят.
Поки що Різдво 7 січня набирає більше голосів – 56%. Різдво 25 грудня – 36%. Втім, торік його в цей день святкували лише 23% людей. Новий Рік не скасовується у 76% опитуваних, хоча це й менше, ніж минулого року. Але 5% людей не будуть святкувати взагалі.
Через війну багато українців залишаться на відстані один від одного під час новорічних свят, адже близькі поїхали або на фронт, або у більш безпечні місця – про це заявили 26% опитуваних. Причому приблизно одна й та ж сама кількість чоловіків і жінок вимушені були залишити родини – і на Новий Рік, і на Різдво 7 січня. Деяким вдається зустріти хоча б одне свято, і найчастіше вони обирають Новий Рік. 31 грудня опівночі за одним столом збереться 77% родин.
“Більшість українців планують відмічати новорічні свята вдома, зібравшись за святковим столом. При цьому майже 1⁄4 аудиторії не планує святкувати, в основному через недоречність святкувань під час війни, відсутність грошей або не мають бажання”, – йдеться у результатах досліджень.
Свято за новим календарем більш популярне, ніж за старим. Адже Новий рік 31 грудня відзначатимуть 58%, а ті, хто святкують і за старим календарем – 17%. Більшість зустрічатимуть в колі родини і близьких, з них 73% – люди 40-49 років.
26% взагалі не планують святкувати Новий Рік і Різдво. Чому? Половина з цієї кількості пояснює таке рішення недоречністю веселощів через війну. Переважно це люди 30-39 років. 37% з тих, хто не планує святкувати, не мають достатньо коштів. А 29% – бажання.
Раніше і католики, і православні святкували Різдво 25 грудня, в єдиний день. Ця дата відповідає григоріанському календарю. Але раніше цього світ жив за юліанським календарем, і він значно відставав. Тому Різдво "за старим стилем" (за юліанським календарем) відзначали 7 січня. На нього перейшли свого часу в УНР, а згодом і більшовики. Церква продовжувала жити за григоріанським. Саме тому між католиками та православними в Україні утворилася прірва. Цього року Синод вперше дозволив різдвяні богослужіння 25 грудня, хоча цей день є офіційно святковим з 2017 року. Втім, Різдво 7 січня не скасовується.
Раніше ми писали про те, де відсвяткувати Новий рік у Львівській області. Також читайте, чи будуть вимикати світло на Новий рік.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.