Які свята відзначають українці: результати дослідження

Результати дослідження показали ставлення до Різдва в Україні

Які свята відзначають українці: результати дослідження
Більше 20% зовсім не будуть святкувати ані Новий рік, ані Різдво

Поступово українці прийшли до святкування Різдва не тільки 7 січня, а 25 грудня. Цьогоріч дискусійним стало також питання і Дня Святого Миколая (6 чи 19 грудня?), і постаті Діда Мороза. Дослідницька компанія 4Service Group запитала думки в українців щодо їх ставлення до новорічних свят.

Поки що Різдво 7 січня набирає більше голосів – 56%. Різдво 25 грудня – 36%. Втім, торік його в цей день святкували лише 23% людей. Новий Рік не скасовується у 76% опитуваних, хоча це й менше, ніж минулого року. Але 5% людей не будуть святкувати взагалі. 

Що святкуємо?
Що святкуємо?

Без близьких

Через війну багато українців залишаться на відстані один від одного під час новорічних свят, адже близькі поїхали або на фронт, або у більш безпечні місця – про це заявили 26% опитуваних. Причому приблизно одна й та ж сама кількість чоловіків і жінок вимушені були залишити родини – і на Новий Рік, і на Різдво 7 січня. Деяким вдається зустріти хоча б одне свято, і найчастіше вони обирають Новий Рік. 31 грудня опівночі за одним столом збереться 77% родин. 

“Більшість українців планують відмічати новорічні свята вдома, зібравшись за святковим столом. При цьому майже 1⁄4 аудиторії не планує святкувати, в основному через недоречність святкувань під час війни, відсутність грошей або не мають бажання”, – йдеться у результатах досліджень. 

Родинне свято без близьких
Родинне свято без близьких

Новий рік 

Свято за новим календарем більш популярне, ніж за старим. Адже Новий рік 31 грудня відзначатимуть 58%, а ті, хто святкують і за старим календарем – 17%. Більшість зустрічатимуть в колі родини і близьких, з них 73% – люди 40-49 років.

Святкування Нового року
Святкування Нового року

26% взагалі не планують святкувати Новий Рік і Різдво. Чому? Половина з цієї кількості пояснює таке рішення недоречністю веселощів через війну. Переважно це люди 30-39 років. 37% з тих, хто не планує святкувати, не мають достатньо коштів. А 29% – бажання. 

25 грудня чи 7 січня?

Раніше і католики, і православні святкували Різдво 25 грудня, в єдиний день. Ця дата відповідає григоріанському календарю. Але раніше цього світ жив за юліанським календарем, і він значно відставав. Тому Різдво "за старим стилем" (за юліанським календарем) відзначали 7 січня. На нього перейшли свого часу в УНР, а згодом і більшовики. Церква продовжувала жити за григоріанським. Саме тому між католиками та православними в Україні утворилася прірва. Цього року Синод вперше дозволив різдвяні богослужіння 25 грудня, хоча цей день є офіційно святковим з 2017 року. Втім, Різдво 7 січня не скасовується. 

Раніше ми писали про те, де відсвяткувати Новий рік у Львівській області. Також читайте, чи будуть вимикати світло на Новий рік

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube