“Я готовий на все заради миру в Україні. Якщо завтра Україну приймуть до ЄС та НАТО, я більше не потрібний. Але поки цього не буде, я захищатиму свою країну”
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
Нова лірична пісня «РОЗЧИНЯЮСЬ», створена на основі віршів Юрія Іздрика «Cycles» та «Solvere» у співпраці з віртуозним піаністом Євгеном Хмарою.
Близько 4,5 мільйона українських громадян, які наразі перебувають у країнах Європейського Союзу, прагнуть повернутися до України після встановлення стійкого миру
Близько 4,5 мільйона українських громадян, які наразі мешкають у країнах Європи, мають намір повернутися на батьківщину після встановлення стійкого миру. Серед потенційних репатріантів є понад 700 тисяч дітей, що навчаються в країнах ЄС. Також є українські студенти, які отримали можливість продовжити освіту завдяки програмі "Еразмус+".
Про це повідомила президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн під час спільного засідання уряду України та представників Єврокомісії в Києві. За її словами, від початку повномасштабної війни мільйони українців були змушені залишити свої домівки.
Найбільше біженців прийняли Німеччина та Польща, проте вже до 2025 року окремі європейські країни почали переглядати свою політику щодо підтримки українських мігрантів. Наприклад, влада Норвегії заявила, що більше не буде автоматично надавати притулок жителям 14 областей України.
Експерт із міграційної політики Андрій Гайдуцький зазначає, що повернення частини українських біженців можливе, однак для цього необхідні конкретні заходи. На його думку, першими додому повернуться люди старшого віку, яким складно адаптуватися до життя за кордоном, а також частина молоді. Водночас значна кількість українських школярів, які наразі перебувають за кордоном, навряд чи повернуться у найближчі роки.
Після завершення воєнного стану, за прогнозами Гайдуцького, в Україну може повернутися приблизно два мільйони громадян. Водночас певна частина українців, навпаки, залишить країну, шукаючи стабільності та кращих перспектив за кордоном.
Війна змусила залишити свої будинки майже 10,5 млн українців. Наразі понад 6,7 мільйона біженців з України звернулися за міжнародним захистом (більшість у Європі), а понад 3,7 мільйона людей залишаються вимушено переміщеними всередині країни. За даними Агентства ООН у справах біженців (УВКБ ООН) більшість із них вірять, що одного дня повернуться додому попри те, що невизначеність зростає після 1000 днів повномасштабної війни.
Опитування, оприлюднене УВКБ ООН у листопаді минулого року свідчить, що оптимістично налаштованих людей більше серед внутрішніх переселенців, ніж у біженців за кордоном. Загалом 61% опитаних українських біженців і 73% внутрішньо переміщених осіб планують і сподіваються одного дня повернутися додому.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.