Лідер німецької партії ХДС, Фрідріх Мерц, закликав Європу підготуватися до створення незалежної оборонної структури, визнавши, що американська адміністрація більше не піклується про безпеку Європи
Кандидат у канцлери Німеччини, лідер партії Християнсько-демократичний союз Німеччини, Фрідріх Мерц, закликав Європу до підготовки до створення оборонної альтернативи НАТО. За його словами, Німеччина більше не може покладатися на американську "ядерну парасольку". Тому необхідно вести переговори з Великою Британією та Францією про розширення їхньої ядерної підтримки інших європейських країн.
Мерц також висловив сумнів щодо того, чи зможе НАТО зберегти свою нинішню форму в майбутньому. Про це він повідомив в інтерв'ю виданню Politico.
"Мені цікаво, чи будемо ми говорити про НАТО в його теперішньому вигляді, чи нам доведеться створити незалежну європейську оборонну структуру набагато швидше", - зазначив він.
Заяви Мерца стали реакцією на позицію нової адміністрації США, зокрема, на висловлювання Дональда Трампа та його команди. Мерц підкреслив, що після таких заяв стало очевидно: Америку мало турбує доля Європи. Також він виразив невдоволення тим, що Європейський Союз і Україна були виключені з переговорів про припинення війни в Україні, підкресливши, що це створює небезпечну ситуацію для Європи.
Нагадаємо, що у Німеччині 24 лютого оголосили переможця виборів до Бундестагу. Соціал-демократична партія канцлера Олафа Шольца посіла третє місце. Блок Християнсько-демократичних та Християнсько-соціальних союзів (ХДС/ХСС) здобув перемогу на дострокових парламентських виборах у Німеччині. Лідером блоку є Фрідріх Мерц. Партія набрала 28,5% голосів.
Президент України Володимир Зеленський заявив, що готовий залишити пост президента в обмін на НАТО. За його словами, на саміті у Києві 24 лютого обговорять перспективи на найближчі тижні та гарантії безпеки.
У грудні минулого року кандидат у канцлери Німеччини Фрідріх Мерц підтвердив незмінну позицію Християнсько-демократичного союзу щодо передачі ракет далекого радіусу дії Taurus Україні. Політик також наголосив, що перемога України - ключ до завершення війни. Про це він заявив на зустрічі у Києві.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.