У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Відповідну операцію наразі тільки планують
Речник Військово-морських сил ЗСУ капітан 3 рангу Дмитро Плетенчук розповів, скільки часу необхідно для розмінування Чорного й Азовського морів. За його словами, після завершення бойових дій на це знадобиться до 5 років.
Про це він повідомив в ефірі національного телемарафону. Наразі відповідна операції на стадії підготовки.
“Ми плануємо цю масштабну спецоперацію з розмінування Чорного та Азовського морів. Станом на зараз створено штаб, сама операція планується”, – зазначив Плетенчук.
Він наголосив, що в активній фазі операції передусім відбуватиметься розмінування морських шляхів комунікації та торгівельних шляхів. Вона триватиме близько 3-5 місяців. А вже на глобальну операцію необхідно 3-5 років.
“На жаль, після цього все одно залишиться робота у Чорному морі, враховуючи, що ми навіть стикаємося зі зразками озброєння з Першої і Другої світових воєн. Відповідно, на жаль, враховуючи ступінь замінованості акваторії з боку рф, ця робота буде тривати і після проведення (активної фази – ред.) операції”, – додав речник ВМС.
За його словами, російські окупанти зменшили інтенсивність мінування Чорного моря. Такі зміни сталися завдяки роботі Сил оборони та Служби безпеки України. Наразі ВМС ЗСУ працюють у штатному режимі – очікування, моніторинг та періодичні заходи з розмінування.
Як порахував ще у липні Світовий банк, розмінування України коштуватиме від 2 до 8 доларів за квадратний метр. Загалом воно обійдеться у приблизно 37,4 мільярда доларів. І триватиме щонайменше 10 років. За даними інших експертів, для цього потрібно буде втричі більше часу – 30 років.
У Міністерстві оборони порахували, що ще 174 тисячі квадратних кілометрів потребують обстеження щодо наявності ризиків від вибухонебезпечних предметів. З них понад 14 тисяч км.кв - це морські акваторії.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.