Майже 175 тисяч квадратних кілометрів території України ще мають бути обстежені на наявність вибухово небезпечних предметів, які принесла війна
Розмінування України займе чимало сил та часу. У Міністерстві оборони порахували, що ще 174 тисячі квадратних кілометрів потребують обстеження щодо наявності ризиків від вибухонебезпечних предметів. З них понад 14 тисяч км.кв - це морські акваторії. Новий міністр оборони Рустем Умєров прийняв рішення утворити в кількох областях оперативні групи з координації заходів розмінування.
Про це повідомили у Telegram-каналі Міноборони.
"Це території, на яких велись або ведуться активні бойові дії, які перебувають в тимчасовій окупації, та території, по яких були нанесені авіаційні та ракетні удари", - пояснили у міністерстві.
Зазначається, що найбільші масштаби забруднення спостерігаються у Харківській області. Наступними найбільш забрудненими від мін та снарядів, які не вибухнули, вважають Херсонську та Миколаївську області. У цих трьох областях почали застосовувати новітні методи очищення територій. Тут використовують дрони, машини механізованого розмінування і. звичайно, саперів із засобами пошуку.
"Використання даної методології дозволяє набагато швидше визначати межі територій, що підлягають подальшому гуманітарному розмінуванню та знімати "підозри" з земель, які є безпечними для використання", - пояснюють в Умєрова.
Також повідомляють, що новий міністр прийняв рішення про утворення в зазначених областях оперативних груп з координації заходів розмінування. Вони працюватимуть при обласних військових адміністраціях під керівництвом офіцерів секретаріату Національного органу з питань протимінної діяльності.
За оцінками Світового банку, розмінування України коштуватиме від 2 до 8 доларів за квадратний метр. Загалом воно обійдеться у приблизно 37,4 мільярда доларів. І триватиме щонайменше 10 років. Інші експерти порахували, що для повного розмінування потрібно буде утричі більше часу - 30 років.
Від початку повномасштабного вторгнення росії Організація Об’єднаних Націй зафіксувала 298 смертей серед цивільного населення від вибухонебезпечних предметів. Відомо, що 22 загиблих – це діти. Ще 632 цивільних особи були поранені. Міжнародна організація з розмінування HALO Trust зафіксувала понад 2300 інцидентів з виявленням боєприпасів, що потребують знешкодження. Ці дані значно знижені, адже точні числа невідомі через те, що частина українських земель перебувають в окупації.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.