“Я готовий на все заради миру в Україні. Якщо завтра Україну приймуть до ЄС та НАТО, я більше не потрібний. Але поки цього не буде, я захищатиму свою країну”
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
Всі ми інколи вдаємо, що все добре, хоча по факту ні. В такі моменти твоє тіло ніби онімівше від душевного болю хоче втекти кудись на вулицю, де холодно і вогко, бо тільки там твій внутрішній стан співпадає з тим що назовні. Задихаючись, ти кричиш в пустоту про те, як тобі погано.
Комплекси розмінування Bozena призначені для розмінування забрудненої вибухонебезпечними предметами території
Новий уряд Роберта Фіцо відмовився від військової допомоги для України. Натомість він замовив виробництво двох машин для розмінування Bozena IV. Їх очікують на початку 2024 року.
Про допомогу Словаччини для України повідомив міністр закордонних справ Юрай Бланар. Уся техніка призначена для Херсонської області.
"Словацька Республіка профінансує виробництво двох машин розмінування Bozena IV для української сторони, які мають надійти на Херсонщину на початку наступного року", - розповів міністр.
Відомо, що комплекси розмінування Bozena призначені для розмінування забрудненої вибухонебезпечними предметами території. Вони дистанційно керуються й можуть за годину розчистити зону до 9 кілометрів. Комплекс має супроводжувати група розмінування з пʼяти людей.
У склад групи обов’язково входять двоє саперів із металодетекторами. Вони ведуть зачистку після машини, двоє збирають залишки, а командир керує машиною. Саме він контролює весь процес. Відомо, що Bozena IV вже є в Україні. Групи працюють у Херсонській та Харківській областях.
У понеділок, 6 листопада, рятувальники України отримали допомогу для розмінування. Канада передала шість роботів Digital Vanguard–S. Техніка перезначена для дистанційного розміновування території.
Канадські роботи допоможуть українським піротехнікам знешкоджувати вибухонебезпечні боєприпаси у населених пунктах. Digital Vanguard–S використовують дистанційно.
Роботизовані комплекси Digital Vanguard–S передали піротехнічним підрозділам Миколаївської, Запорізької областей та саперам Луганського гарнізону. Усі вони працюють у Херсонській області.
Завдяки бездротовому та дротовому з'єднанню роботи можуть працювати до 5 годин і виконувати різноманітні завдання. Вони можуть дистанційно знищувати вибухонебезпечні предмети або розвідку місцевості.
Спеціалізований робот Digital Vanguard–S має три встановлені камери, завдяки яким оператор слідкує за проведенням маніпуляцій. Він може отримувати у режимі реального часу чітке та якісне зображення місця проведення робіт.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.