“Я готовий на все заради миру в Україні. Якщо завтра Україну приймуть до ЄС та НАТО, я більше не потрібний. Але поки цього не буде, я захищатиму свою країну”
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
Всі ми інколи вдаємо, що все добре, хоча по факту ні. В такі моменти твоє тіло ніби онімівше від душевного болю хоче втекти кудись на вулицю, де холодно і вогко, бо тільки там твій внутрішній стан співпадає з тим що назовні. Задихаючись, ти кричиш в пустоту про те, як тобі погано.
Українців знову просять економити енергетику
Опалювальний сезон 2022-2023 енергетики назвали найважчим в історії української енергосистеми. Зазначається, що понад 1 200 ракет та дронів російські окупанти випустили по ключових енергетичних об'єктах. Більш як 250 з них влучили в ціль, пошкоджено понад 43% магістральних мереж. Водночас зараз виробництва вже достатньо, щоб забезпечити всіх споживачів.
Про це повідомили на офіційній сторінці Укренерго в соціальній мережі. Зазначається, що зараз електроенергії достатньо, щоб забезпечувати потребу споживачів. При цьому в енергосистемі є необхідний резерв потужності.
Через негоду є пошкодження в мережах у Чернівецькій області. Енергетики вже займаються відновленням. При цьому через пошкодження ключових високовольтних підстанцій, які були завдані агресором протягом останніх півроку, в багатьох областях надійність живлення знижена.
"Тому просимо ощадливо споживати електроенергію та, за можливості, рівномірно розподіляти використання потужних приладів упродовж доби", – закликали в Укренерго.
Бригади енергетиків щодня займаються ремонтом і відновленням пошкодженої енергоструктури. Однак пошкодження, завдані ворогом енергетичній інфраструктурі, масштабні та складні і потребують багато часу, підкреслили в Укренерго.
Станом на 8 квітня в Україні немає обмежень щодо енергопостачання. У випадку якщо проводяться стабілізаційні роботи – відповідні попередження можна побачити на офіційних ресурсах ваших операторів (обленерго).
Що робити, коли немає електроенергії:
Також в Укренерго неодноразово просили економити електроенергію. Для цього варто зменшити використання потужних електроприладів у пікові години (з 17 до 23 години). Крім того, не варто одночасно користуватися пральною машиною, бойлером, праскою тощо.
Міністр енергетики Герман Глущенко розпорядився відновити експорт електроенергії в Європейський Союз. Зазначається, що в Україні вже понад два місяці поспіль немає дефіциту електроенергії. Якщо ж раптом він знову з'явиться, то експорт буде припинений.
Експерти розповіли, коли в Україні можуть збільшити тарифи на електроенергію. Зазначається, що в уряді планують робити це не одразу, а поетапно. Скоріше за все, українці можуть почути нові ціни вже після 30 квітня.
Нагадаємо, в кількох областях України є проблеми зі світлом через несподівані снігопади.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.