Енергосистема країни продовжує працювати з профіцитом енергії
Міністр енергетики Герман Галущенко повідомив, що в Чернівецькій та Івано-Франківській областях введені аварійні відключення світла. При цьому, наявне споживання генерація в мережі повністю покриває. Водночас, погода вирішила посеред весни влаштувати в декількох областях України люту зиму із сильним снігопадом.
Про ситуацію в енергосистемі повідомили в Міністерстві енергетики. 6 квітня, не дивлячись на всі намагання росіян, стабільність в енергосистемі вдається зберігати. Генерація енергії повністю покриває споживання та навіть забезпечує профіцит.
Проте, не обійшлося й без проблем. За словами Германа Галущенка, негода призвела до відключення в Чернівецькій та Івано-Франківській областях. Наразі без світла залишається близько 5 тисяч споживачів. Водночас, за минулу добу вдалося відновити електропостачання для приблизно 15 тисяч абонентів у Донецькій області, де росіяни пошкодили інфраструктуру під час обстрілів.
Захід України дійсно зіштовхнувся з несподіваним проявом весни. Вулиці буквально засипає снігом. На дорогах утворюються затори, машини з’їждають до кюветів, а вітер та сам сніг загрожує також і енергосистемі. Достатньо поглянути на відео, наприклад, зі Львову.
При подібній погоді варто враховувати, що можуть в будь-який момент ввести аварійні відключення. Енергетики роблять все можливе, аби запобігти критичним наслідкам. Наразі погода залишається біль-менш спокійною, принаймні в більшості областей. Проте, вірогідність посилення вітру та повернення снігопаду залишається. Варто підготуватися до можливих відключень та подбати про власну безпеку під час ожеледиці та снігопаду.
У Тернопільській області ситуація не краща. На дороги вивели комунальну техніку для прибирання снігу.
Також негода прийшла і в Івано-Франківськ. Школи перевели на дистанційне навчання через снігопад.
Нещодавно в Уряді неофіційно повідомили, скільки має коштувати електроенергія для населення. Звичайно, мова йде не про заплановані тарифи, а про рівень вартості, який міг би задовольнити сучасні потреби України. Таким чином, обґрунтовану вартість електроенергії оцінили в 7 грн/кВт-г.
Водночас, в Україні продовжують обговорювати потенційний експорт електроенергії. За словами радника прем’єр-міністра України Юрія Бойка, від експорту наша країна може отримувати близько 300 млн гривень щомісяця. Пропонується віддавати на експорт саме надлишок енергії, при цьому навіть не весь. Країна буде зберігати резерв потужності задля використання при виникненні потреби.
Нагадаємо, що цінам на нафту та на пальне спрогнозували зростання вже цією весною: в чому причина.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.