Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Тихий дощ” — це лірична подорож, де похмурого осіннього вечора ти можеш залишитися наодинці зі своїми думками. Здається, місто дихає ритмом цієї пісні, й навіть на перший погляд байдужі бетонні стіни вбирають у себе цю мелодію. І кожен стає свідком цієї магії й частиною осінньої симфонії — меланхолійної, але водночас сповненої тихої надії на новий світанок.
Якщо трапиться дефіцит енергії, експорт припинять, світло в Україні задля економії не вимикатимуть
Міністр енергетики України Герман Галущенко розпорядився відновити експорт електроенергії в умовах профіциту генеруючої потужності. Відповідний документ він підписав у п'ятницю, 7 квітня. Якщо з певних причин енергії буде недостатньо - її експорт припинять. Вимикати електропостачання українцям ніхто не буде.
Про це повідомляє пресслужба Міненерго.
"Українська енергосистема вже майже два місяці працює без обмежень споживачів, із запасом потужності. Цього результату ми досягли завдяки титанічній роботі енергетиків, наших міжнародних партнерів, які допомагали у відновленні системи. Найскладнішу зиму пройдено. Наступний крок - відкриття експорту електроенергії, що дозволить залучити додатковий фінансовий ресурс для необхідної відбудови знищеної та ремонту пошкодженої енергетичної інфраструктури", - сказав Галущенко.
У відомстві пояснюють, що дозволена європейською мережею операторів системи передачі ENTSO-E потужність для експорту становить 400 МВт. Однак фактичні обсяги експорту можуть коливатися. Це залежить від часу доби та кон’юнктури ринку.
"Забезпечення електроенергією наших споживачів - це безумовний пріоритет. Тому експорт електроенергії буде працювати за умови забезпечення українських споживачів електроенергією та може бути припинений у разі зміни ситуації", - наголосив міністр.
За його словами, збільшення генерації та відкриття експорту - це відповідь українських енергетиків на російські обстріли й намагання знищити енергосистему. Зима минула. Україна не замерзла. І вона - зі світлом, яким навіть може ділитися з Європою.
У Міненерго нагадали, що Україна експортувала електроенергію до Молдови та країн ЄС із червня до 11 жовтня минулого року. За цей період було реалізовано 2,6 млрд кіловат/годин. Після того, російські ракети пошкодили енергетичну систему України під час масованих ракетних атак, експорт припинили. І навіть певний час користувались допомогою від Євросоюзу. Тепер можемо починати експортувати енергію знову до ЄС та Молдови.
У березні 2023 року Україні вдалося скоротити імпорт електроенергії на 95% у порівнянні з лютим. Ми закупили близько 7 тисяч МВт/год. Ресурс нам постачали зі Словаччини та Молдови. Імпорт все ще залишається, але на незначному рівні.
Раніше Інформатор писав, що Герман Галущенко заявив про можливий експорт електроенергії, адже дефіциту у системі немає від 1 квітня.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.