У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
"Ця пісня про кохання, складнощі в стосунках, випробування, надію на краще попри всі негаразди та про силу рухатись далі. Глибокі емоції, текст, дещо мрійливий приспів створюють відчуття віри у світле майбутнє, де щастя можливе. P.S. Не переймайтесь, пишу пісні не тільки про історії зі свого життя, а й із життя інших людей, або ж вигадую ситуації. І ця пісня саме такого сюжету".
На минулих вихідних Україна вийшла на профіцит електроенергії у денну пору. Через її надлишок довелось навіть обмежити генерацію сонячних електростанцій.
Поки українцям планують підвищити ціни на світло, енергетична система нашої держави вперше у цьому році вийшла на профіцит виробництва електроенергії, пік якого був на минулих вихідних у світлу пору дня. Відтак, тепер у денний час можна знову повернутися до експорту електроенергії за кордон.
Про це повідомив Андрій Герус, голова комітету з енергетики Верховної ради України.
Герус наголошує, що протягом останнього тижня енергосистема не мала дефіциту електроенергії, а чинні обмеження в Одесі пов'язані з мережевими вимкненнями, що виникли після серії ракетних атак ворога.
Він також зазначив, що на минулих вихідних, а саме у неділю, 12 лютого, українська енергосистема мала суттєвий профіцит, що зумовило запровадження обмежень генерації сонячних електростанцій вперше цього року.
Герус зауважив, що під час вечірніх піків, які тривають з 17:00 до 22:00 години, українцям слід й надалі заощаджувати електроенергію, але споживання можна переносити не лише на ніч, але й на денний час, особливо у суботу та неділю.
Найближчим часом може виникнути дилема: вдень профіцит електроенергії можна «відливати в землю» (обмежувати генерацію сонячної енергії), або експортувати її у денний час, зберігаючи імпорт на вечірні години, коли може виникнути дефіцит.
Також розглядається можливість впровадження акумуляторів та накопичувачів енергії, щоб робити запаси електроенергії вдень і подавати її у мережу ввечері. Проте, такі технології досить дорогі.
Через масовані ракетні обстріли ворога в Україні значно постраждала її енергосистема. Щоб запобігти блекауту, влада прийняла рішення про запровадження аварійних та планових відключень світла. Втім, завдяки допомозі західних партнерів та оперативним ремонтним роботам, українцям вдалося уникнути повного занурення у темряву і поступово відновити енергосистему країни.Так, нещодавно у Києві поновив свою роботу весь столичний електротранспорт.
Станом на сьогодні Україна забезпечує майже повну доступність до електроенергії для своїх громадян. Проте, в окремих регіонах країни все ще можуть відбуватись відключення електропостачання. Досі відбуваються вимкнення електроенергії у Херсонській, Харківській та Одеській областях.
Нагадаємо, раніше Інформатор повідомляв, що Україна втратила колосальні потужності ТЕЦ. Двадцять енергоблоків не працюють: вони або окуповані, або пошкоджені і виведені з ладу.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.