Очевидно, коли Трамп поговорить з Путіним, для нього стане зрозумілим, що з РФ немає сенсу домовлятись про щось. І що треба просто трошки ще додати спроможності Україні нанести мілітарні поразки Росії
Пісня заснована на реальних подіях. Черговий актуальний гумористичний шедевр Богдана Процишина, цього разу за будь-яким романом Михайла Булгакова.
Перша уніформа українських полярників була саме синьо-жовтого кольору
Українські полярники у День прапора вирішили розповісти про його кольори. Синього та його відтінків в Антарктиді безліч. Найяскравішу блакить на крижаному континенті, має льодовик.
Про це повідомляє Інформатор із посиланням на Національний антарктичний науковий центр.
В Україні здебільшого бачать білий чи прозорий лід, а в Антарктиці він має сині барви. У білій кризі є багато повітряних бульбашок: вони ефективно розсіюють світло, тому такий лід здається нам матово білим або навіть прозорим.
"Але з часом (це сотні чи навіть тисячі років) льодовик збільшується і під вагою бульбашки повітря стискаються, частково розчиняються. Загалом крига стає прозорішою, але розчинений у ній кисень пропускає лиш блакитний колір, поглинаючи всі інші. Так блакитне світло вільно розповсюджується у товщі льодяних брил на відстані до 10 метрів", - розповідають полярники.
"Цікаво, що перша уніформа українських полярників теж була саме синьо-жовтого кольору. Але оскільки синього в Антарктиді багато, люди в таких кольорах зливалися з крижаним ландшафтом. Тому через кілька років було вирішено перейти до стандартних червоних кольорів. Де ми не були б, завжди радісно реагуємо на таке рідне поєднання кольорів – жовтого і синього. Адже сама природа так нагадує нам про наш прапор", - наголошують полярники.
Нагадаємо, полярники станції "Академік Вернадський" для вивчення іоносфери встановили спеціальні антени. Крім того, криголам «Ноосфера» здійснив перший рейс до Антарктиди.
Також Інформатор писав, для чого полярники станції "Академік Вернадський" їздять на сусідні острови.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.
Фото: Сергій Глотов, Анжеліка Ганжул, з колекції НАНЦ