Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Як би я хотів” — це була та пісня, яка народилася одразу під час нашої першої зустрічі з Артемом. Це вийшло дуже легко, вже в перший день. Так би мовити, терапевтичним способом — ми одразу сублімували успіхи, бо це був якийсь такий стан, коли ця пісня стала зізнанням. Коли ти говориш людині: “Я дійсно бажаю тобі щастя будь-якою ціною, байдуже, чи буду я з тобою. Я хочу, щоб ти була щаслива. Якщо я не та людина, яка зробить тебе щасливою, то я хочу, щоб точно була людина, яка тебе зробить щасливою”.
Нещодавно вони відвідали станцію, яка знаходиться на осторові Пітерман
Українські полярники доглядають не тільки за нашою станцією "Академік Вернадський", а й за невеликими будівлями на сусідніх островах, що належать іншим країнам.
Про це повідомляє Інформатор із посиланням на Національний антарктичний науковий центр.
Приміром, на острові Вінтер вони пильнують хатинку-музей "Ворді Хаус", що є зразком ранньої британської наукової бази та має велике історичне значення. А на острові Пітерман слідкують за аргентинською станцією — це не тільки літня дослідницька база, а насамперед аварійна база – тобто місце, де можуть знайти прихисток люди, що опинилися в біді. Тому там необхідно час від часу оновлювати провізію, медикаменти та предмети першої необхідності. Це днями якраз і зробили зимівники 27-ї експедиції УАЕ.
"Зараз, взимку, на Пітермані нікого немає. Коли ми приїхали на острів, то тільки кілька пінгвінів, морський котик та тюлень Ведделла займалися своїми справами на підступах до невеликої будівлі з написом "Armada Argentina". Одна частина команди відкопала заметений вхід та оновила запас провіанту на цій затишній станції. На стіні можна було побачити дошку з вітаннями мовами різних країн, очевидно, від фахівців та науковців, яким довелось тут попрацювати”, – розповів лікар Василь Матковський.
Інша частина команди в складі двох біологів у цей час відібрала необхідні проби, а також перевірила роботу камер фотофіксації. З їхньою допомогою вчені з різних країн вивчають стан екосистеми Південного океану, зокрема моніторять запаси криля через відслідковування популяцій пінгвінів. Оскільки зараз в Антарктиді зима і світловий день дуже короткий, то полярники швидко впоралися зі своїми завданнями та повернулися на станцію "Вернадский". Біолог Сергій Глотов зробив фото з цієї поїздки.
Нагадаємо, полярники станції "Академік Вернадський" для вивчення іоносфери встановили спеціальні антени. Крім того, криголам «Ноосфера» здійснив перший рейс до Антарктиди.
Також Інформатор писав, що в Антарктиді встановили новий температурний рекорд.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.