Ласкаво просимо на Слов'янський Балаган «Трампампум», де Еммануель Макрон, принц Вільям, Олаф Шольц і багато інших вряди-годи поміняють свої серйозні капелюхи на святкові корони. А також Елон Маск, який вжився в роль рок-зірки і став... ну, Елоном!
Глава польського МЗС додав, що рішення щодо Волинської трагедії слід знайти, щоб досягнути компромісу і рухатись далі
Глава польської дипломатії Радослав Сікорський закликав Україну знайти рішення щодо подій довкола Волинської трагедії та швидко дозволити перепоховання її жертв. Очільник МЗС Польщі пояснив, що такий крок Києва міг би стати своєрідним кроком назустріч Варшаві, яка третій рік поспіль допомагає Києву боротися з росіянами.
В інтерв'ю Le Monde Радослав Сікорський повідомив, що під час візиту в Україну 13 вересня має намір зустрітися з представниками духовенства і главою МЗС України, а також й те, що він планує звернути особливу увагу темі Волинської трагедії.
"Те, що сталося в 1943 році під час німецької окупації Польщі та України, було планом українського (руху - ред.) опору (провести - ред.) етнічну чистку Волинської області шляхом масового вбивства польського цивільного населення", - заявив очільник польського МЗС.
При цьому Сікорський нагадав, що на Волині були вбиті від 80 до 120 тис. цивільних польських громадян. Польща, за його словами, подолала імперський синдром щодо України, але хоче, щоб Київ якнайшвидше дозволив ексгумацію та перепоховання жертв цієї трагедії за християнським звичаєм.
"Наша громадськість дуже схвильована з цього приводу. Тоді вцілілих поляків депортували до Польщі, а їхні нащадки тепер представляють мільйони людей, для яких це питання є важливим і які голосують", - додав Сікорський.
Очільник МЗС Польщі висловив переконання, що великі нації здатні перемогти "темні часи" свої історії. Він підкреслив, що Київ та Варшава мають рухатися вперед.
Польський прем'єр Дональд Туск наприкінці серпня заявив, що Україна не зможе вступити до Європейського союзу, якщо не розв'яже питання Волинської трагедії. Так Туск відреагував на слова тодішнього очільника МЗС України Дмитра Кулеби, який у ході виступу на заході в Campus Polska Przyszłości згадав операцію "Вісла" та "українські території". Така заява Кулеби викликала у поляків шалений шквал критики.
"Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба назвав територію Любліна, Підкарпаття та Малопольщі «українськими територіями». Це безпрецедентна подія в польсько-українських відносинах", – заявила експрем’єр-міністр Беата Шидло.
При цьому вона підкреслила, що "після більш ніж двох років порятунку України військовою технікою та всією іншою підтримкою українська влада ставиться до Польщі з презирством і зухвалістю". "Ви не тільки робите неправильно, пане Кулеба, ви робите дурниці", – заявила вона.
В українському МЗС теж відреагували на заяви поляків. Там пояснили, що слова Кулеби сприйняли неправильно, і що він аж ніяк не мав на увазі територіальні претензії до польської сторони.
"Шкодуємо, що деякі сили, які не зацікавлені в дружніх українсько-польських відносинах, намагаються поставити слова міністра в контексті передбачуваних територіальних претензій, які український міністр закордонних справ ніколи не висловлював і не міг висловити", – зазначили у відомстві.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.