Україна не стане членом ЄС, доки не вирішить історичні питання із Варшавою - прем'єр Польщі Туск

Прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск розкритикував заяву голови МЗС Дмитра Кулеби

Дональд Туск
За словами Туска, є дещо, що українці повинні враховувати, коли йдеться про вступ до ЄС

Прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск заявив, що Україна не зможе стати членом Європейського Союзу, доки не врегулює історичні питання з Польщею. 

Таким чином Дональд Туск прокоментував слова голови Міністерства внутрішніх справ Дмитра Кулеби, передає PAP. Голова українського МЗС під час молодіжного форуму в Ольштині говорив про тисячі українців, які внаслідок злочину комуністичного режиму – операції "Вісла". Ці люди були примусово переселені з тих районів Польщі, де вони проживали згуртованою громадою. У МЗС України прокоментували цю заяву таким чином:

"Саме в цьому дусі слід розуміти його слова про "українські території" (в англійському оригіналі "Ukrainian territories") – тобто території Польщі, де українці історично проживали компактною громадою", - роз'яснили в МЗС. 

При цьому Дональд Туск цю заяву українського дипломата розкритикував. Польський прем'єр заявив, що Україна не буде прийнята до ЄС, доки Київ та Варшава не вирішать історичні питання. Зокрема, Волинська трагедія та інші.   

"Україна не буде членом Європейського Союзу без згоди Польщі. Україна повинна відповідати стандартам, а вони різноманітні – це не лише питання кордону, торгівлі, правових та економічних стандартів. Це також питання, я б сказав, культурно-політичних стандартів", - підкреслив польський прем'єр.   

За його словами, українці повинні розуміти, що вступ до ЄС - це також означає "входження у сферу стандартів, які стосуються політичної та історичної культури". 

Шлях України до ЄС 22 серпня

Верховна Рада ухвалили в цілому законопроєкт "Про внесення змін до Митного кодексу України щодо імплементації деяких положень Митного кодексу Європейського Союзу". Документ спрямований на те, щоб дати можливість вітчизняному бізнесу адаптуватися до оновлених правил у сфері зовнішньоекономічної діяльності та здійснити "м'який перехід" від чинного до нового Митного кодексу України. Зокрема, йдеться про наступне:

  • запровадження європейської концепції вимог до зберігання товарів під митним контролем:
  • замінено положення щодо постійної зони митного контролю на митних складах вимогою щодо фінансового гарантування їх збереження;
  • уточнено перелік дозволених операцій з товарами під митним контролем;
  • уточнено положення щодо використання еквівалентних товарів;
  • врегульовано положення щодо можливості відмови на користь держави товарів з українським статусом;
  • удосконалено положення щодо здійснення плати за митне оформлення поза місцем розташування митного органу або поза його робочим часом.

Слід зазначити, що в грудні 2023 року прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомляв, що Україна виконала  90% реформ, які були передбачені в статусі кандидата на членство Європейського Союзу. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube