Швеція офіційно вступила до НАТО як 32-й член трансатлантичного військового альянсу, поклавши край політиці нейтралітету
У Брюсселі 11 березня пройшла офіційна церемонія приєднання Швеції до НАТО. На флагштоку біля штаб-квартири Альянсу підняли прапор Швеції. Країна Скандинавії стала 32-ю, яка приєдналася до НАТО.
Як повідомляють "Суспільне. Новини", урочиста подія відбулася у штаб-квартирі НАТО у Брюсселі. Новину про те, що Швеція стала членом НАТО, оголосив сам Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг. Він відзначив значення цього дня, називаючи його історичним, та висловив глибоку повагу до Швеції за її вступу до Альянсу.
Перед урочистим підняттям прапора нового члена Альянсу, Столтенберг звернувся до представників Швеції зі словами привітання. Він зазначив, що вступ до НАТО принесе безліч користі для Швеції, забезпечуючи стабільність на півночі та зміцнюючи безпеку Альянсу в цілому. Прем'єр-міністр Швеції, Ульф Крістерссон, також взяв участь у церемонії. Він висловив вдячність за підтримку у вступі до НАТО та підкреслив, що це важливий крок для безпеки країни в умовах сучасної геополітичної ситуації.
"Відбувається це майже на рік пізніше, ніж сталося з Фінляндією, з якою вони подалися разом, одразу після повномасштабного вторгнення росії в Україну. Фактично після 200 років нейтрального статусу Швеція також член найпотужнішого бронеальянсу у світі. Приєднується до блоку не з порожніми руками. Шведи мають потужне оборонне виробництво - літаки-винищувачі Gripen, які дуже хотів купить угорський прем'єр-міністр Віктор Орбан і через це затримував ратифікацію рішення парламенту по Швеції, і підводні човни, які здатні до навігації у мілководному Балтійському морі", - повідомила кореспондентка "Радіо Свобода".
У Брюсселі 11 березня пройшла офіційна церемонія приєднання Швеції до НАТО. На флагштоку біля штаб-квартири Альянсу у Брюсселі підняли прапор Швеції. Країна Скандинавії стала 32-ю, яка приєдналася до НАТО. Відео: Радіо Свобода pic.twitter.com/qJGl0lHMKQ
— Інформатор (@informatorua) March 11, 2024
Нагадаємо, що ситуація в регіоні стала надзвичайно напруженою через вторгнення росії в Україну більш ніж два роки тому. Швеція подала заявку на вступ до Альянсу 18 травня 2022 року. Туреччина та Угорщина певний час блокували заявку шведів. Однак минулого тижня угорський парламент нарешті ратифікував документ. Справа залишалася лише за президентом, який зробив це у середу.
Під час свого виступу Столтенберг наголосив, що росія намагалася зменшити вплив НАТО та забезпечити більший контроль над своїми сусідами. Однак спротив Альянсу та мужність українського народу зупинили ці амбіції.
Глава уряду Швеції також підкреслив, що підтримка України є важливою складовою для безпеки всього регіону. Він заявив, що Швеція готова зробити свій внесок у міжнародну безпеку, зміцнюючи свою оборону та підтримуючи Альянс у миротворчій діяльності. Таким чином, приєднання Швеції до НАТО відзначається як історична подія, що відкриває нову еру у забезпеченні безпеки та стабільності в Європі.
Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах «Україна на часі», а також «Україна на часі Shorts». Там оперативно зʼявляються новини – від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки.Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.
Два законопроекти щодо Бюро Економічної Безпеки (БЕБ) - один від Кабінету Міністрів, інший від групи народних депутатів під керівництвом Ярослава Железняка. Голова Ради громадського контролю БЕБ України, Тарас Котов, розповість нам про ці закони у наступному відео.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.