Міністр зовнішніх справ Польщі переконаний, що ідею з розміщенням військ країн Альянсу потрібно обговорювати, але постачання боєприпасів є більш пріоритетним
У суботу, 9 березня, у Варшаві міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський заявив, що деякі країни-члени НАТО вже надіслали своїх військових в Україну. Він також підтримав ініціативу президента Франції Емануель Макрона щодо направлення контингенту НАТО в Україну. Сікорський зазначив, що саме росія змусила НАТО змінити стратегію, адже викрила себе як країну, яка не може жити в мирі зі своїми сусідами.
Слова Сікорського прозвучали на конференції «25 років членства Польщі в НАТО», де розглядалися виклики та досягнення Альянсу. Він відмовився назвати перелік країн.
«Військові країн НАТО вже перебувають в України. І хотів би щиро подякувати послам тих держав, які взяли на себе такі ризики, вони краще за всіх знають, про кого йдеться. Бо я, на відміну від деяких європейських політиків, не скажу, про які саме країни йдеться», — натякає міністр на канцлера Німеччини Олафа Шольца, який спричинив дипломатичний скандал.
Сікорський зазначає, що наразі пріоритетом є поставка боєприпасів та озброєння у якомога стисліший термін, як от ініціатива Чехії з постачанням 800 тисяч снарядів. Він додає, що Варшава докладає багато дипломатичних зусиль, аби розблокувати допомогу Україні в США.
Ідею про можливість направлення до України війська членів НАТО виголосив президент Франції Емануель Макрон. Він також закликав західних політиків не бути боягузами щодо цього й відмовитися від «червоних ліній».
На думку Макрона, на подібні кроки слід іти, якщо події розгортатимуться за неприйнятним для України та Заходу сценарієм, як то загроза окупації Києва чи Одеси. Про такі плани він заявив на зустрічі з лідерами парламентських фракцій, чим неабияк налякав симпатиків кремля.
Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини — від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки. Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.
Павло Коваль, генеральний директор української аграрної конфедерації, висловлює підтримку ідеї, що конфлікт на українсько-польському кордоні міг би бути вирішений на рівні МЗС. Чи можливо, що поляки намагалися дістатися рівня президентів, щоб їх почули? Докладніші деталі ви дізнаєтесь у нашому відео.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.