У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
"Ця пісня про кохання, складнощі в стосунках, випробування, надію на краще попри всі негаразди та про силу рухатись далі. Глибокі емоції, текст, дещо мрійливий приспів створюють відчуття віри у світле майбутнє, де щастя можливе. P.S. Не переймайтесь, пишу пісні не тільки про історії зі свого життя, а й із життя інших людей, або ж вигадую ситуації. І ця пісня саме такого сюжету".
За його словами, російські терористи продовжать обстріли енергетичної інфраструктури
Ситуація з електропостачанням в Україні складна. Наразі виробництво електроенергії в країні покриває 70% від потреб у споживанні, а 30% — дефіцит, який корегується обмеженнями. Проте вже є можливість давати світло в оселях по 5-6 годин на день.
Про це заявив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль. За його словами, попри постійні обстріли нашої енергосистеми, вона залишається цілісною. Заживлені всі регіони України, окрім Херсонської області.
Обленерго — розподільчі компанії, які відповідальні за поставку електроенергії безпосередньо споживачам — зараз мають можливість визначати, за якими графіками чергувати це постачання. Працює це наступним чином. "Укренерго" доводить до обленерго обсяги споживання, які можна поставити в той чи інший регіон від електростанцій. Далі вже обленерго визначають — кого вони вимкнуть, щоб дотримуватися встановлених лімітів.
"Зараз перед обленерго стоїть два завдання: не перевищувати надані НЕК "Укренерго" ліміти, адже саме через це доводиться застосовувати екстрені відключення. І по-друге, мінімізувати нерівномірне відключення споживачів. Що саме мається на увазі — не допустимо, щоб в одних будинках світла не було по 20-30, а інколи 40 годин, тоді як інші залишаються зі світлом цілодобово. Це питання справедливості", - сказав Шмигаль.
Так, ситуація складна, є дефіцит. Але при дефіциті в системі в 30%, витратах мережі та першочерговому заживленні критичної інфраструктури, для населення в кожній області залишається 50-60% на покриття потреб. Цього достатньо, щоб рівномірно розподілити навантаження вимушених відключень між усіма споживачами, щоб у людей вмикали світло принаймні на 5-6 годин на день.
"Водночас потрібно розуміти, що виробництво, ремонт та встановлення нового енергетичного обладнання — це надзвичайно складний технологічний процес, який у мирний час міг займати багато місяців. Сьогоднішній час не мирний, а тому намагаємося місяці перетворити в тижні, а тижні — у дні. Тисячі енергетиків для цього працюють цілодобово", - додав Шмигаль.
23 листопада відбулась сьома масована терористична атака на енергетичні об’єкти України. Окупанти випустили 70 ракет, 51 із них збили. Вони влучили в обʼєкти енергетичної інфраструктури, які спричинили аварійні відключення в усіх регіонах України. У період відсутності електроенергії функціонують "Пункти Незламності". Мапу таких пунктів по всій країні можна подивитись за посиланням. Там доступні базові послуги: електрика, мобільний зв’язок та інтернет, тепло, вода, аптечка. Безкоштовно і цілодобово. До чого варто готуватися українцям, якщо удари по енергетиці продовжаться ми розповідали тут.
Нагадаємо, за розповсюдження фото і відео обстрілів в Україні будуть жорстко карати. Крім того, Зеленський назвав регіони, в яких найважча ситуація з електрикою.
Також Інформатор писав, чи планують українці у разі блекауту змінювати місце проживання.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.