"Це ще був не блекаут": до чого варто готуватися українцям, якщо удари по енергетиці продовжаться

Читать на русском

Внаслідок атаки 23 листопада були знеструмлені всі атомні станції, більшість теплових та гідроелектростанцій

Читать на русском
"Це ще був не блекаут": до чого варто готуватися українцям, якщо удари по енергетиці продовжаться
Росія всьоме атакувала українську енергетичну інфраструктуру

Внаслідок атаки 23 листопада були знеструмлені всі атомні станції, більшість теплових та гідроелектростанцій

Енергетики не допустили повного блекауту, внаслідок атаки російських окупантів, 23 листопада. Відповідно українці пережили не найгірший розвиток подій, коли деякий час було відсутнє світло, тепло і подекуди вода. На жаль, є ще гірші сценарії. 

Видання "Forbes Ukraine" опублікувало три варіанти блекауту зі звіту, який є в розпорядженні Уряду України. Інформатор розповість, до чого готуватися українцям, якщо атаки по енергетиці продовжаться. 

Перший сценарій. Блекаут на Лівобережжі

Росія концентрує ракетні удари по транзитних підстанціях, які передають електроенергію із заходу на схід країни та бʼє по електростанціях на Лівобережжі. За такого сценарію, без світла на 12-24 години залишаться Чернігівська, Сумська, Полтавська, Дніпропетровська області, а також підконтрольні Україні частини Харківської, Донецької та Луганської областей. Частково – Миколаївська, Херсонська, Кіровоградська, Черкаська та Київська області разом з лівим берегом Києва. Щоб відновити живлення цих областей протягом 12-24 годин енергетики поступово запускатимуть електростанції. Спочатку малі теплоелектроцентралі та гідроелектростанції, які мають заживити великі теплоелектростанції. Компресорні станції газотранспортної системи та місцевих облгазів будуть заживлені автономно В першу чергу до електрики будуть підключені підприємства тепло- та водопостачання, водовідведення.

Сценарій перший
Сценарій перший

Другий сценарій. Блекаут всієї країни

Росія наносить серію одночасних масованих ударів по електростанціях та підстанціях по всій країні. Проте Україна залишається підключеною до європейської енергомережі. За такого сценарію, вся підконтрольна територія України залишиться без світла на 12-24 години. Енергосистема України буде заживлена від європейської. Протягом двох годин мають бути заживлені атомні електростанції. Спочатку світло зʼявлятиметься в окремих регіонах, які поступово обʼєднаються в єдину енергосистему.

Сценарій другий
Сценарій другий

Третій сценарій. Блекаут всієї країни до 7 днів

Найгірший сценарій передбачає серію одночасних масованих атак по відкритих розподільчих пристроях атомних станцій, а також по підстанціях, які з’єднують українську енергосистему з європейською. Атомні станції можуть втриматись в роботі на одному енергоблоці, маючи 100-140 МВт на власні потреби. Але у разі завдання удару в безпосередній близькості до АЕС з високою ймовірністю атомні станції будуть зупинені. При цьому не буде можливості їх заживлення протягом 2 годин. Першочергово відновлять зʼєднання української та європейської енергосистем. Паралельно відновлюватимуть живлення малих гідроелектростанцій та теплоелектроцентралей. Електроенергія пріоритетно йтиме на потреби комунальних служб та населення. До 7 днів може знадобитись, щоб відновити роботу атомних електростанцій. Тільки після цього заживлять промисловість.

Сценарій третій
Сценарій третій

Що цьому передувало 

23 листопада окупанти завдали ударів по восьми областях України та Києву. Йдеться про Донецьку, Запорізьку, Київську, Харківську, Кіровоградську, Львівську, Херсонську та Вінницьку. Серед яких найбільша кількість ударів припала на Київ та область. Внаслідок масованих обстрілів загинуло 10 людей, ще 55 - травмовані. Пошкоджено 36 об’єктів. Серед них — об’єкти енергетики, приватні житлові будинки, багатоквартирні житлові будинки.

Раніше ми писали, як у Києві сповіщатимуть про повітряну загрозу, якщо немає світла. Де можна зігрітись та зарядити телефон дивіться тут. Про затримку потягів детальніше тут

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.