Прем'єр-міністр Денис Шмигаль повідомив про успіхи в аграрному секторі під час засідання Кабміну, відзначаючи, що урожай пшениці цьогоріч склав близько 22 млн тонн
Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив про значний успіх українських аграріїв, які вже зібрали близько 40 млн тонн нового врожаю. Особливо відзначився врожай пшениці, який склав приблизно 22 млн тонн. Це майже в чотири рази більше, ніж потребує внутрішній ринок країни, де споживання становить лише 6 млн тонн.
Про це Шмигаль повідомив під час засідання Кабінету Міністрів 20 вересня. Він зазначив, що цифри є рекордними.
"Цей рекордний показник дозволяє Україні залишатися гарантом продовольчої безпеки для багатьох країн" - зазначив Шмигаль.
Також прем'єр підкреслив, що уряд активно підтримує аграрний сектор, оскільки він є одним із ключових напрямів для посилення української економіки. За його словами, українським фермерам надається допомога через різні програми:
Шмигаль наголосив, що всі ці заходи дозволять не лише підтримати вітчизняних аграріїв, але й забезпечити продовольчу безпеку для міжнародних партнерів України.
Після повномасштабного вторгнення у 2022 році росіяни заблокували всі порти України й не давали експортували продукцію, в тому числі й зерно. Щоб відновити ці постачання лідер Туреччини за підтримки ООН підписали угоди з Україною та РФ про "зерновий коридор" у Чорному морі. Впродовж кількох місяців ця угода працювала, що дало можливість вивезти з портів велику кількість зерна, метала та іншої продукції.
У так званого "зернового коридору" були терміни роботи й коли вони сплили, то Москва відмовилась продовжувати угоду. Пов'язано це було з тим, що нібито її вимоги не були виконані. РФ завила, що угода, начебто, передбачала не тільки вивіз зерна з України, а й приєднання до SWIFT Россільгоспбанку та запуск аміакопроводу "Тольятті-Одеса". Також країна-агресорка зазначила, що зерно з України йшло зовсім не у країни Африки та Азії, як передбачалось, а гуманітарний коридор для проходу суден використовувався для атак на окупований Севастополь.
Президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган прагнув відродити зернову угоду в розширеному форматі. Він закликав західні країни допомогти перетворити цю ініціативу "на основу миру між РФ та Україною". Але досягти бажаного йому не вдалось.
У Вашингтоні на полях липневого саміту НАТО знов відбулась зустріч президента Туреччини Реджепа Тайїпа Ердогана й президента України Володимира Зеленського. Під час неї сторони обговорили ряд важливих питань, які стосуються відновлення миру. Серед іншого була й тема відродження "зернової угоди".
Наразі Україна експортує зерно морем, річкою, автомобільними шляхами та залізницею. На сьогодні країна має доступ тільки до портів Одеської області для відвантаження зерна морським шляхом. Попри це обмеження, щомісяця ці три порти в середньому відправляють приблизно 4,1 млн тонн зерна та олійних культур, наближаючись до обсягів морського експорту, що мали місце до війни. Водночас Україна продовжує стикатися з низкою проблем. Це в першу чергу російські атаки на портові споруди.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.