Зеленський зустрівся з Ердоганом: обговорили відновлення зернової угоди

Туреччина вже почала робити певні кроки для відродження зернової угоди

Зустріч Зеленського та Ердогана
Зустріч лідерів двох країн відбулась на полях саміту НАТО

У Вашингтоні на полях саміту НАТО відбулась зустріч президента Туреччини Реджепа Тайїпа Ердогана й президента України Володимира Зеленського. Під час неї сторони обговорили ряд важливих питань, які стосуються відновлення миру. Серед іншого – відродження "зернової угоди". 

Про це у четвер 11 липня повідомив український гарант у своєму Telegram-каналі, а також пресслужбу канцелярії президента Туреччини у мережі X (раніше Twitter). Ердоган заявив, що вже почав роботу з відновлення "зернової угоди". Також вони обговорили "перебіг українсько-російської війни, а також регіональні та глобальні питання".

"Туреччина продовжує докладати зусиль, щоб закінчити війну між Україною та Росією справедливим світом, президент Ердоган додав, що розпочалися зусилля щодо відродження Чорноморської зернової ініціативи", – зазначили у канцелярії Ердогана.

Ердоган наголосив, що Туреччина готова до будь-якої ініціативи, щоб закласти основу для миру. Зеленський подякував турецькому лідеру за "непохитну підтримку суверенітету й територіальної цілісності України". Також він відзначив, що Україна готується провести в Туреччині конференцію, яка буде присвячена продовольчій безпеці та свободі судноплавства.

Крах "зернової угоди"

Після повномасштабного вторгнення росіяни заблокували всі порти України й не давали експортували продукцію, в тому числі й зерно. Щоб відновити ці постачання лідер Туреччини за підтримки ООН підписали угоди з Україною та РФ про "зерновий коридор" у Чорному морі. Впродовж кількох місяців ця угода працювала, що дало можливість вивезти з портів велику кількість зерна, метала та іншої продукції.

У так званого "зернового коридору" були терміни роботи й коли вони сплили, то Москва відмовилась продовжувати угоду. Пов'язано це було з тим, що нібито її вимоги не були виконані. РФ завила, що угода, начебто, передбачала не тільки вивіз зерна з України, а й приєднання до SWIFT Россільгоспбанку та запуск аміакопроводу "Тольятті-Одеса". Також країна-агресорка зазначила, що зерно з України йшло зовсім не у країни Африки та Азії, як передбачалось, а гуманітарний коридор для проходу суден використовувався для атак на окупований Севастополь.

Президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган прагнув відродити зернову угоду в розширеному форматі. Він закликав західні країни допомогти перетворити цю ініціативу "на основу миру між РФ та Україною". Але досягти бажаного йому не вдалось.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube