У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Президент Туреччини закликав західні країни допомогти перетворити зернову ініціативу "на основу миру між росією та Україною"
Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив, що прагне відродити зернову угоду в розширеному форматі. Він закликав західні країни допомогти перетворити цю ініціативу "на основу миру між росією та Україною". Він сподівається, що завдяки угоді вдасться досягти припинення вогню та "постійного миру".
Про це повідомило видання Bloomberg.
"У нас був ще один шанс дізнатися з перших уст про вимоги та очікування росії під час телефонної розмови з президентом росії володимиром путіним", - сказав Ердоган ввечері у вівторок, 8 серпня, додавши, що вони поділяють "чутливість" питання доставки зерна в Африку.
За словами Ердогана, контакти для перезапуску розширеної угоди продовжуються, але рішення залежить від того, чи виконають західні країни свої обіцянки. Ердоган не уточнював, які саме зобовʼязання було порушено.
"На жаль, у попередній період принцип лояльності не дотримувався. Не було зроблено жодних дипломатичних кроків, щоб перетворити позитивну атмосферу, створену Чорноморською ініціативою, на припинення вогню, а відтак, і постійний мир", - заявив президент Туреччини.
Туреччина намагається відновити зернову угоду, яка була припинена рф 17 липня в односторонньому порядку. Президент країни Реджеп Тайїп Ердоган вже домовився з путіним про нову зустріч, яка відбудеться наприкінці серпня. Головною темою якої стануть саме поставки зерна з України.
Розірвавши зернову угоду, росія завила, що жодна з її умов не була виконана. Ця угода, начебто, передбачала не тільки вивіз зерна з України, а й приєднання до SWIFT Россільгоспбанку та запуск аміакопровіду "Тольятті-Одеса". Також країна-агресорка зазначила, що зерно з України йшло зовсім не у країни Африки та Азії, як передбачалось, а гуманітарний коридор для проходу суден використовувався для атак на окупований Севастополь.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.