ПриватБанк планував 16 вересня провести аукціон та продати права вимоги до компанії, яка брала кредити начебто для розвитку термінала.
На сайті продажу арештованих активів СЕТАМ 30 серпня зупинили торги щодо продажу прав вимоги до компанії, яка має відношення до зернового термінала «Боріваж» в Одеській області загальною потужністю 2 млн тонн зернових на рік.
Це зроблено за ухвалою Господарського суду у Дніпропетровській області, який до вирішення суперечки міх страховою компанією "Інгосстрах", пов’язаною з колишніми власниками ПриватБанку, та державною фінустановою заборонив проводити торги.
НБУ ще до націоналізації дав ПриватБанку гроші на рефінансування. А одним з предметів іпотеки був цей термінал, який за іпотечним договором оцінили у 5,54 млрд грн.
До націоналізації ПриватБанку колишні власники Геннадій Боголюбов та Ігор Коломойський володіли зерноперевалювальним комплексом «Боріваж» на території порту «Південний». Проте зараз один з них виїхав з країни, а інший вже як рік сидить у СІЗО.
За інформацією наших джерел, термінал намагається повернути ексзаступник голови правління ПриватБанку Володимир Яценко. Це той колишній топменеджер банку, якого у лютому 2021 року затримало НАБУ, а його літак, що прямував до Відня, примусово приземлили в аеропорту "Бориспіль".
Його підозрювали у розтраті коштів банку в особливо великих розмірах, за що суд може посадити за ґрати на довгі 12 років з конфіскацією. Один з епізодів, який зацікавив правоохоронців – це виплата за день до націоналізації понад 136,89 млн грн на користь страхової компанії «Інгосстрах», пов'язаної з колишніми власниками ПриватБанку.
«Я просто переживаю. СК (Інгосстрах) – это ваша дойная корова, ее надо беречь, а не постоянно подставлять», - начебто писав Яценко екскерівниці департаменту фінансового менеджменту банку Олені Бичихиній, яка також цікавила слідство.
Саме «Інгосстрах», за яку так переживав Яценко, зараз банкротить у суді «Боріваж», щоб ПриватБанк не зміг на аукціоні продати права вимоги за кредитами термінала, який той брав свого часу у Приваті.
Відомо, що за «спиною» Привату у серпні цього року уклали інший іпотечний договір між різними компаніями, який фактично обнуляє права на заставу для державного банку. Тому у Приваті вчасно на це відреагували та попросили суддю, який розглядає справу про банкрутство, накласти арешт на морський термінал.
Колишній заступник голови правління ПриватБанку Володимир Яценко має багату та цікаву судову історію.
Він вимагав визнати себе та страхову компанію «Інгосстрах», яка банкрутить «Боріваж», ніяк не пов’язаним з ПриватБанком. Це мало дозволити йому уникнути відповідальності. Справа дійшла до Верховного Суду, де колишньому ексзаступнику голови правління ПриватБанку відмовили.
Також колишній посадовець образився на Державну авіаційну службу України, яка не дала йому втекти до Відня начебто для візиту у приватного лікаря, та у лютому 2021 року приземлила його літак в аеропорту “Бориспіль”. Спочатку Яценко щастило та суд визнав рішення щодо зміни плану польоту літаком Hawker 800XP/850XP протиправним.
Історія про візит до віденського лікаря потрапила до Верховного Суду, який постановив розглянути суперечку з початку. В результаті, судді Дніпропетровського окружного адміністративного суду вирішили, що у зміні маршруту немає нічого незаконного.
Лікування у приватних клініках Відня для колишніх посадовців Привату, ймовірно, було звичною справою. За даними прокурорів САП в одному з месенджерів був спеціальний чат для керівників ПриватБанку з назвою “Вспомнить всё”, в якому був й Володимир Яценко. Саме він запропонував прилетіти до Відня одній з представниць банку за ім’ям «Надя», яка мала на компі компрометуючу інформацію.
«Если изымут, Наде надо улетать... Давайте брать билет на Вену, пусть сюда прилетает. Сегодня, из Днепра», - начебто так колишній топпосадовець ПриватБанку Яценко намагався замісти сліди після виведення 8,2 млрд грн з фінустанови.
Загалом справу проти Яценко та інших екс-керівників Привату тільки нещодавно почали предметно розглядати. Й одразу Яценко спробував повернути заставу у понад 52 млн грн, яку за нього вніс «ФІНТЕХ БЕНД» (monobank). Яценко обіцяв спрямувати ці кошти на виробництво БПЛА «Довбуш», проте чомусь суддя ВАКС йому не повірив.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.