Українцям радять не вмикати зайві електроприлади
Після масованої ракетної атаки, яка відбулась 5 грудня, енергосистема України продовжила стабільно працювати. Складна ситуація спостерігається у Херсоні, Одесі, а також у Київській, Харківській областях. Над ліквідацією наслідків працюють цілодобово.
Про це на брифінгу розповів директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко. Росіяни не атакують напряму електростанції, вони б'ють по розподільчих підстанціях. Також разом зі світлом зникає вода і тепло. У цій ситуації рятують лише альтернативні джерела електроенергії — генератори.
"Ракетна атака, яка відбулась 6 грудня, була середнього розміру за нашими останніми мірками. 70 ракет — це багато, але це те, що змогли успішно відпрацювати ППО і додаткові системи фізичного захисту, які встановлені вже на багатьох об'єктах. Певні сценарії роботи системи були відпрацьовані і результатом стало те, що масштабних проблем у нас не виникло. Система продовжила стабільно працювати. Були значні пошкодження в окремих регіонах. 90 % споживачів, які постраждали від аварійних відключень, вже підключені до мережі", - сказав Харченко.
Він наголосив, що в енергосистемі зберігається дефіцит. За його словами, не вистачає 17-20% загальної потужності генерації, тому продовжують діяти графіки відключень.
"Найскладніша ситуація у Київській, Харківській областях, Херсоні та Одесі. Атаки на місцеву інфраструктуру Херсонщини відбуваються кожні дві години. Російські терористи цілеспрямовано знищують об'єкти, є обстріли аварійних бригад, які виїхали працювати. Робота і відновлення йде", - сказав Харченко.
Харченко нагадав, що до 24 лютого росія була в одній мережі з Україною. Відповідно російські енергетики добре знають, де і що розташоване в українській енергосистемі.
"Я сподіваюся, що значна кількість російських енергетиків буде в Гаазі, бо те що вони роблять, вказуючи своїм військовим цілі за межею добра і зла", - наголосив Харченко.
Заяви про те, що Україна попри обстріли експортує електроенергію є брехнею. Перевірити інформацію можна на сайті організації ENTSO-E.
"Там можна побачити, що дійсно з України виходить (фізично) електрика, вже певний час для стабілізації нашої мережі використовуємо обхідний шлях через Європу. Україна працює в балансі, скільки електроенергії в Європу пішло, скільки повернулось", - додав Харченко.
Україна не буде відновлювати енергосистему до довоєнного рівня. Адже буде інша конфігурація і цілі системи.
"Якщо уявити, що ми сьогодні перемогли і далі відновлюємо систему, то десь за два тижні усі споживачі жили у спокійному графіку відключень — десь чотири години. Щоб відновити систему до стану, у якому вона перебувала до війни, знадобиться 2,5-3 роки", - резюмував Харченко.
Енергосистема України поступово відновлюється після восьмої масованої атаки, яка відбулась 5 грудня. Завдяки блискучій роботі сил протиповітряної оборони, які знищили понад 60 ракет із 70, ворог не досяг поставлених цілей – нанести енергосистемі такий же обсяг пошкоджень, який був під час атаки 23 листопада, та занурити Україну в темряву і холод. Ремонтні бригади роблять все можливе, щоб подати електропостачання резервними схемами там, де це можливо.
Нагадаємо, за розповсюдження фото і відео обстрілів в Україні будуть жорстко карати. Крім того, в УЗ розповіли, чи скасовуватимуть потяги у разі нових блекаутів.
Також Інформатор писав, чи планують українці у разі блекауту змінювати місце проживання.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.