“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
Повістка, про яку повідомили телефоном, не є врученою та правомірною, тому явка не є обов'язковою
В умовах поточного воєнного стану та загальної мобілізації в Україні часто виникає питання щодо способів вручення повісток. Юрист Костянтин Грітчин роз'яснив, чи можливо отримати повістку через телефон або SMS-повідомлення.
Про це повідомляється на сайті інтернет-консультацій, де юрист відповів на відповідне питання українця. За словами Грітчина, в Україні повістки повинні вручати особисто, оскільки військовозобов'язаний має підтвердити факт вручення, підписавшись на ній. Окрім того, має бути складений акт у разі відмови від отримання повістки із підписами уповноважених осіб та свідків.
Експерт зазначив, що якщо повістка надсилається через SMS-повідомлення або отримана телефоном, неможливо скласти акт про відмову від отримання повістки.
"Повістка, залишена у поштовій скриньці, передана телефоном або через родичів, не вважається доставленою у строк і не має юридичної сили. У такому разі відмова від явки за таким порядком не нестиме юридичних наслідків", - заявив юрист.
Експерт наголошує, що військовозобов'язаний має право не з'являтися у військкоматі, доки не буде вручена повістка відповідним чином. Ведення та реєстрація військового обліку призовників та військовозобов'язаних громадян України регулюється ЗУ "Про військовий обов'язок та військову службу" та постановою Кабінету Міністрів України "Про затвердження Порядку організації та ведення військового обліку призовників та військовозобов'язаних" від 30 грудня 2022 р. № 1487. Деталі в постанові, додав юрист.
В Україні продовжили дію воєнного стану та мобілізації до 18 серпня 2023 року. Під час загальної мобілізації всі громадяни України віком від 18 до 60 років, якщо вони не мають законних підстав для отримання відстрочки або виключення з військового обліку, можуть бути призвані на військову службу.
Чоловікам віком від 18 до 60 років, які включені до категорії військовозобов’язаних, встановлені певні обмеження. Особам у цій віковій категорії заборонено виїздити за межі країни, за виключенням деяких осіб, які отримали спеціальний дозвіл.
Вже з 1 червня правила мобілізації в Україні стануть жорсткішими. Йдеться про те, що мобілізації підлягатимуть власники так званого "білого квитка". Окрім того, військкоми з завтрашнього дня зможуть вручати повістки незалежно від того, хто до якого військкомату приписана особа.
Як писав Інформатор, раніше в адвокатській агенції "Вертикаль" розповіли, за яких умов з України через мобілізацію можуть не випускати 17-річних юнаків. За словами експертів, в таких випадках прикордонники користуються відповідною постановою.
Також юрист пояснював, що є випадки, коли можна відмовитися від отримання повістки. Наприклад, коли дані в цей документ внесли з помилками.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.