"На сьогодні секретар РНБО сформулював цей пункт як «інформаційна твердість». Це загальна історія, до якої залучені різні структури, зокрема обидві розвідки, а також СБУ"
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Ця пісня про добрі і світлі почуття. Мені сподобалось слово “Неабищо”, бо воно не звичне, ми так називаємо людей які нам подобаються, чи яких ми кохаємо. Мене називали “моє неабищо”, мені це сподобалось, тому що я відчула в цьому слові певну унікальність, милозвучність. Це слово і смішне, і дивне, але дуже моє”, - коментує TAYANNA.
Є певні ситуації, коли людина має право не розписуватися за отримання повістки
В Україні під час дії воєнного стану повістки можуть вручати чоловікам призовного віку (18-60 років) будь-де. Але є випадки, коли можна відмовитися від їх отримання. Наприклад, коли дані в цей документ внесли з помилками.
Про це у коментарі "РБК-Україна" розповів юрист Нікіта Муренко. Є певні ситуації, коли людина має право не розписуватися за отримання повістки. Таке можливо, якщо працівники ТЦК виписали повістку з порушенням чинного законодавства. Зокрема:
"У такому випадку існує можливість відмовитись від підписання розписки про отримання повістки, після чого співробітник ТЦК та СП складає акт про відмову від отримання повістки та передається на розгляд керівникам ТЦК та СП. Вони в результаті можуть стягнути штраф за порушення правил військового обліку. Даний штраф можна оскаржити у суді", – пояснив Муренко.
Виходить, що повістка сама по собі не може бути оскаржена в суді. Однак можливо оскарження постанови про накладення штрафу за ухилення від військового обліку, якщо вас притягнуть до адміністративної відповідальності за даний факт.
"Адже фактично ви не ухиляєтесь від обліку, а лише відмовилися від незаконного оформлення та способу вручення повістки – такого, що порушує визначений Кабінетом міністрів України порядок", – каже Муренко.
Повістки у "Дії" поки не запускатимуть. Наразі Україна не має технічної можливості, щоб це зробити. Про це заявляв представник президента у Верховній раді, член парламентського комітету з національної безпеки, оборони і розвідки Федір Веніславський. Проте він припускає, що у майбутньому цю ініціативу реалізують.
Нагадаємо, в Раді пропонують створити "реєстр ухилянтів" від армії. Крім того, чоловіка, який воює під Бахмутом, військкомат звинуватив в ухилянні.
Також Інформатор писав, чи буде в Україні демобілізація у разі затяжної війни.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.