Що робити, щоб не захворіти: прості поради для всіх

Читать на русском

Будьте здорові!

Читать на русском
Що робити, щоб не захворіти: прості поради для всіх

Будьте здорові!

Сучасний ритм життя, а саме щоденний графік, робочі навантаження, нестача відпочинку, стресові ситуації впливають на наше здоров'я та можуть спровокувати всілякі захворювання. Не секрет, що часто ми відкладаємо свій візит до лікаря щодо нашого здоров'я, віддаючи перевагу самостійному вирішенню проблеми.

Інформатор розповідає, що треба робити, щоби не захворіти.

  • Не стимулюйте імунітет ліками

Вживання препаратів, що обіцяють зміцнити імунітет, надмірне вживання вітамінів у кращому разі вам не допоможуть, у гіршому – можуть спричинити хворобу. Завжди консультуйтеся з лікарем перед тим, як розпочати прийом будь-яких ліків.

  • Вакцинуйтесь

Вакцинація є найефективнішим способом профілактики грипу. Щеплення можна робити протягом усього сезону грипу – з жовтня до березня. Імунітет після введення вакцини формується через 7-14 днів.

  • Гуляйте на свіжому повітрі за будь-яких погодних умов

Свіже повітря та фізична активність зміцнять ваш організм. Тому навіть прохолодна, дощова погода не має стати на заваді щоденним прогулянкам, якщо ви хочете бути здоровими. Набагато менше імовірності зустріти віруси на вулиці.

  • Правильно одягайтесь

Одягайтеся за погодою. Перш за все, не перекутуйтесь самі і бережіть від цього своїх дітей. Вовняний светр та пуховик при температурі +10 – це погана ідея, адже ви можете спітніти та відчути себе некомфортно при фізичних вправах. Вибирайте одяг із натуральних тканин (особливо це стосується білизни), щоб тепловий обмін відбувався нормально. Акцентуйте свою увагу, щоб ноги залишалися сухими та теплими. Взуття має бути зручним. Уникайте вузьких чобіт, що стискають ноги.

  • Підтримуйте температурний режим у квартирі

Оптимальна температура у вашому будинку від 18 до 22 °С. Вищі або нижчі показники негативно впливають на ваш комфорт та стан здоров'я. Важливо не лише підтримувати температуру, а й стежити за вологістю будинку. Це особливо актуально, якщо ви користуєтеся обігрівачем.

Висока температура може призвести до порушення водно-сольового обміну та спровокувати головний біль, порушення сну, шкірні захворювання, кашель, а в деяких – підвищення тиску та серцевий напад. Якщо довго знаходиться у холодній кімнаті, то у людини зростає ризик застудних захворювань.

Висновок. Якщо у вас таки з'явилися симптоми захворювання, зверніться за консультацією до свого сімейного лікаря.

Що робити, щоб не захворіти: прості поради для всіх 1

Прості поради для профілактики

Уникайте близького контакту

Намагайтеся якнайменше перебувати поруч із людьми, які хворіють, мають нежить або кашель. Якщо ви захворіли, то тримайте дистанцію поруч з іншими, щоб уберегти їх від хвороби. Захворіли – залишайтеся вдома. Якщо це можливо, візьміть вихідний на роботі або навчанні. Ваше перебування у людних місцях сприятиме поширенню інфекції.

Прикривайте ніс та рот

Під час кашлю та чхання прикрийте серветкою органи дихання – це знизить можливість передачі інфекції іншим.

Мийте руки

Часте миття рук допоможе захиститись від мікробів. Якщо поряд немає води та мила, використовуйте антисептик для рук.

Намагайтеся не торкатися обличчя

На руках дуже багато мікробів і торкаючись ними обличчя, ви збільшуєте їхні шанси потрапити до організму.

Що робити, щоб не захворіти: прості поради для всіх 2

 

Виробіть корисні звички для вашого здоров'я

Щоб бути здоровим, пам'ятайте про поради, стежте щодня та формуйте корисні звички. «У здоровому тілі – здоровий дух» принцип, якого потрібно спробувати дотримуватися. Тобто, щоб менше хворіти, потрібно займатися спортом, вести рухливий, активний спосіб життя. Кожен день має бути кроком до здорових звичок.

Не забувайте про сніданок. Сніданок є найважливішим прийомом їжі. Саме від його складу залежить запас енергії на цілий день та ваше самопочуття.

Дотримуйтесь водного балансу. Пийте багато води. Для цього можна завантажити та встановити додаток на телефон, який буде сповіщати вас.

Позитивний настрій. Щасливі та позитивно налаштовані люди мають краще здоров'я, ніж люди, які перебувають у депресії та пригніченому стані. Радуйтеся кожен день маленьким речам (краса природи, безтурботні тварини та поведінка, посмішки маленьких дітей) та близьким людям.

Не слід боятися профілактичних оглядів у лікаря. Усім потрібно регулярно проходити скринінг, у тому числі відвідувати фахівців, навіть якщо ви здорові. Слідкуйте за станом свого здоров'я, адже легше запобігти хворобі, ніж боротися, коли вона вже прогресує.

Нагадаємо, в Україні з ВІЛ-інфекцією живуть близько 257 тисяч людей. Крім того, Україна отримала близько 200 тисяч доз вакцини від грипу.

Також Інформатор писав, чи потрібно робити комп'ютерну томографію та лікуватись антибіотиками при COVID-19.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте в нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.