Що допоможе Україні звільнити окуповані території: в ISW знайшли пояснення

Читать на русском

Нова допомога США має допомогти у стримуванні наступу росіян, але навряд вплине на звільнення територій

Читать на русском
Звільнення територій
В ISW пояснили, що допоможе Силам оборони звільнити всі окуповані території. Колаж: Інформатор

Нова допомога США має допомогти у стримуванні наступу росіян, але навряд вплине на звільнення територій

Українські захисники зможуть повернути всі окуповані Росією території лише в залежності від майбутніх рішень на Заході, у Кремлі та у Києві. На це також впливатиме здатність всіх сторін до динамічних змін у війні. Водночас посилення протиповітряної оборони системами Patriot допоможе захиститися від масових ударів російськими балістичними ракетами і планерними авіабомбами.

Про це йдеться у зведенні Інституту вивчення війни (ISW). У той же час окремі американські чиновники знову говорять про “замороження ліній розмежування”, оскільки останнього пакету військової допомоги від США недостатньо для звільнення земель.

В ISW наголошують, що робити висновки щодо можливості чи неможливості деокупації наразі ще зарано, адже американська зброя ще повинна потрапити на фронт і продемонструвати відповідьний ефект. Прихильники поточного пакету допомоги не заявляють, що він сам по собі допоможе в деокупації, а обговорювати кінцеві стани війни поки що занадто рано. 

“Доправлення американської військової допомоги в Україну займе кілька тижнів, перш ніж вона надійде до передових підрозділів і матиме відчутний вплив на полі бою. Після отримання зброї, Силам оборони України доведеться спершу використати допомогу, що надходить від США для стабілізації лінії фронту та зупинки російського наступу, особливо на Авдіївському напрямку та в районі Часового Яру”, – пишуть аналітики.

Водночас зазначається, що масштаб та інтенсивність прогнозованої наступальної операції РФ влітку 2024 року, яка має розпочатися вже у червні, теж поки не зрозуміла. Російське військове командування активно оцінює та переглядає плани наступальних дій, щоб врахувати протистояння з українським військом, яке вже краще оснащене.

Захисникам доведеться оборонятися від наступів російських окупантів і не дозволити їм влітку досягти оперативних успіхів, перш ніж вдасться перехопити ініціативу по всьому театру бойових дій і провести контрнаступальну операцію у 2024-2025 роках. Крім того, Сили оборони мають вирішити проблеми з особовим складом шляхом підготовки нового, а також їхнього оснащення та відновлення старих підрозділів. Точні часові рамки цих зусиль, які, ймовірно, відіграватимуть значну роль у визначенні графіку майбутніх контрнаступальних операцій України, не визначені.

За оцінками аналітиків, на український контрнаступ вплине достатня і послідовна західна допомога. Українське військове командування визначає обсяг та спрямованість таких операцій, тому передає усі дані про потреби західним партнерам за кілька тижнів і місяців перед майбутнім контрнаступом. 

“Здатність України відновити всю свою територію у довгостроковій перспективі залежить від численних майбутніх рішень на Заході, в Кремлі та у Києві. Будь-які дискусії, в яких перспективи перемоги або поразки України розглядаються як заздалегідь визначені результати, ігнорують те, як всі залучені сторони можуть динамічно змінювати хід війни в Україні”, – пишуть у звіті.

Посилення української ППО

В Інституті нагадали, що президент України Володимир Зеленський на засіданні у форматі “Рамштайн” 26 квітня заявив про потребу у зброї великої дальності та системах ППО. Водночас глава Пентагону Ллойд Остін сказав, що додаткові системи Patriot для ЗСУ не є “срібною кулею”, а хід бойових дій визначатимуть багато інших факторів.

“Безумовно, жодна система озброєнь не є "срібною кулею", але Patriot - одна з небагатьох систем протиповітряної оборони, здатних уражати російські балістичні ракети та російські винищувачі-бомбардувальники поза межами досяжності російських планерних бомб”, – наголошують аналітики.

Ситуація з танками Abrams

В ISW пояснили причину відведення з лінії фронту українськими військовими американських танків M1A1 Abrams. Там заявили, що існує загроза їхнього ураження російськими безпілотниками та іншими засобами. Про це, зокрема, писали західні медіа. Наприклад, у The Washington Post зазначали, що в радіусі 10 кілометрів можуть одночасно діяти до 100 російських і українських розвідувальних та ударних безпілотників.

“Будь-яка бронетехніка, яку російські або українські сили можуть виставити на фронті, видима для розвідувальних безпілотників обидвох сторін, тому українські війська приділяють першочергову увагу захисті обмеженої кількості танків Abrams, які вони мають на озброєнні. Будь-яка бронетехніка на полі бою без активного захисту та систем протидії безпілотникам, дуже вразлива до ударів ворожих безпілотників, артилерії та протитанкових керованих ракет”, – підкреслюють експерти.

США надають допомогу Україні

24 квітня Сенат США схвалив військову допомогу Україні на майже $61 млрд. Сполучені Штати  надішлють в Україну зброю та боєприпаси вже цього тижня, який спливає. Це особисто пообіцяв президент США Джо Байден. Допомогу, за його словами, вже підготували для відправлення. 

Також у Пентагоні оголосили про ще один пакет допомоги Україні на 1 мільярд доларів. Туди, зокрема, увійшли боєприпаси для Himars, ракети, стрілкова зброя, міни та інше. Крім того, американці передали Україні далекобійні ракети ATACMS.

Під час засідання у форматі “Рамштайн” також США оголосили про домовленість щодо найбільшого пакета допомоги Україні в межах ініціативи USAI. Його сума складає шість мільярдів доларів. До пакета увійдуть ракети ATACMS, боєприпаси для Patriot, артилерійські боєприпаси, дрони й багато іншого. Але отримають його ЗСУ не скоро. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.