“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
Економічна діяльність була серйозно порушена, навіть у регіонах, де не було бойових дій
Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) очікує, що економіка України скоротиться на 30% у цьому році. Проте на 2023 рік він погіршив прогноз її зростання з 25% до 8%. Ризики для прогнозів надзвичайно високі в залежності від тривалості та інтенсивності війни.
Про це йдеться у звіті банку під назвою "Регіональні економічні перспективи". Знижений прогноз є ознакою того, наскільки невизначеність щодо майбутнього тисне на економічні перспективи України.
"Прогноз банку про те, що валовий внутрішній продукт (ВВП) України скоротиться на 30 % цього року... не змінився порівняно з попереднім прогнозом у травні. На 2023 рік ЄБРР знизив свій прогноз відновлення економіки до 8% з більш надійних 25%, передбачених у травні, коли очікувалося, що значні роботи з відновлення вже триватимуть", - йдеться у повідомленні.
У ЄБРР додають, що економіка України, яка зросла на 3,4% після пандемії COVID-19 у 2021 році, після повномасштабного вторгнення функціонувала в умовах війни. Тож, хоча бойові дії в останні місяці охопили територію, яка генерує лише близько 20% ВВП, руйнація людського капіталу, інфраструктури та виробничих потужностей була величезною. Приблизно 15% довоєнного населення покинули країну станом на середину серпня, а ще 15% було переселенцями.
"Економічна діяльність була серйозно порушена, навіть у регіонах, де не було бойових дій, через вузькі місця постачання, матеріально-технічні проблеми, фінансові труднощі та відсутність відповідної робочої сили", - зазначається у повідомленні.
Окрім цього, блокада портів росією, що перешкоджає експорту сільськогосподарської продукції, та руйнування багатьох металургійних підприємств на сході країни знищили дві основні статті експорту країни, які приносили майже половину всіх довоєнних експортних доходів. ВВП впав на 15,1% у річному обчисленні у першому кварталі та на 37,2% у другому кварталі. Інфляція зросла до 23,8% у серпні через перебої з постачанням та різкий дефіцит податків. Нещодавнє відновлення експорту зерна з деяких портів і очікування достатнього зовнішнього фінансування можуть стати позитивними факторами для економічної активності в наступні місяці 2022 року.
Як пише Forbes Ukraine, у березні ЄБРР прогнозував, що економіка України скоротиться на 20% за підсумками 2022 року. До російського вторгнення ЄБРР очікував зростання ВВП України на 3,5%. Згодом у травні ЄБРР погіршив прогноз падіння економіки України через війну до 30%. Тоді у банку казали, що у 2023 році відновлення української економіки буде на 25%. Проте реальні темпи зростання ВВП залежатимуть від того, наскільки затягнеться війна в Україні, масштабів відбудови та кількості біженців, які повернуться додому. На кінець 2023 року ВВП України буде на 12,5% нижчим за довоєнний, вважали у ЄБРР.
Нагадаємо, в Україні виросла інфляція. Крім того, в Україні фіксують значне зростання цін на овочі.
Також Інформатор писав, чому не вистачає валюти в банках.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.