У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
"Ця пісня про кохання, складнощі в стосунках, випробування, надію на краще попри всі негаразди та про силу рухатись далі. Глибокі емоції, текст, дещо мрійливий приспів створюють відчуття віри у світле майбутнє, де щастя можливе. P.S. Не переймайтесь, пишу пісні не тільки про історії зі свого життя, а й із життя інших людей, або ж вигадую ситуації. І ця пісня саме такого сюжету".
Заступники Голови Нацбанка розовіли про те, що відбувалося на монетарному ринку в минули місяці, та дали прогноз на майбутнє
Сьогодні, 8 вересня, НБУ представило рішення правління з монетарної політики. Нацбанк залишає облікову ставку на рівні 25%. Резервів вистачає для фіксації валюти. Інфляція зростала, але знаходиться під керуванням уряду та НБУ. Окремо в Нацбанку зазначили, чого очікує надалі.
Заступник Голови Національного банку України повідомив, що у липні та серпні інфляція очікувано прискорилась. Втім, вона виявилась стриманішою, ніж цього очікував банк. На це вплинуло здешевлення пального, повільний темп зростання цін на овочі. Однак інфляції сприяє руйнування виробництва та порушення логістики.
Завдяки заходам уряду та НБУ інфляція залишається під контролем, і один з них - це зберігання облікової ставки на рівні 25% річних.Цьому сприяла фіксація тарифів ЖКГ. Повернення податків на імпорт у липні дозволило уряду фінансувати витрати воєнного часу за свій рахунок. До кінця року отримаємо близько 12 млрд доларів США ( в тому числі 8 млрд євро). Це дозволить утримувати золотовалютний резерв на достатньому рівні і надалі. Ресурси дозволяють фіксувати курс валюти на поточному рівні. Інфляційні ризики знизилися у короткостроковій перспективі, але збільшилися у довгостроковій. Наприклад, високий рівень міграції призводить до відтоку робочої сили. А відкриття портів (це сталося раніше, ніж очікував НБУ) збільшило обсяг надходжень від експорту, але залишається ризик вразливості. Збереження низьких рівнів ОВДП обмежує залучення допомоги уряду. У випадку зростання ризиків НБУ підвищить її. Щодо неемісійного фінансування дефіциту бюджету в наступному році, то цей захід регулятор ще не визначив.
За словами заступника Голови НБУ Юрія Гелетія, це відбувається через логістичні проблеми. До війни готівкова валюта ввозилась в Україну літаками цивільних авіакомпаній. Це відбувалось швидко: день-два на угоди і документацію, і валюта була вже в Україні. Війна призвела до зміни виду поставок. Тепер валюту ввозять наземним транспортом. А це додає фізичних обмежень: перевантаження готівки на кордоні, завантаження інкасаторських машин. НБУ сприяв лібералізації валюти, і люди можуть купувати готівку на касах. Але логістика все одно відіграє ключову роль у браку готівкової валюти в банках.
"Ця ситуація має тимчасовий характер. Немає жодних макроекономічних підстав. Банки мають значний запас готівкової валюти. З ліквідністю все гаразд", - сказав Юрій Гелетій.
З початку війни Нацбанк зафіксував курс валют на рівні 29, 25 грн за долар. 21 липня від підвищив показник майже на 25% - до 36,5 грн за долар. В банках ціна іноземної валюти зростала і досягала рівня 40 грн. В той же час покупці скаржились на відсутність готівкової валюти в банках.
Раніше ми писали про те, чому НБУ заборонив обмінникам виставляти табло з курсом валют. Також ми повідомляли, як вирішити проблему з відсутністю готівки в банках.
Софія Єлагіна