СБУ відзвітувала про 64 посадовці МСЕК, які отримали підозру, також було скасовано понад 4 тисячи висновків про інвалідність
Служба безпеки України спільно з іншими правоохоронними структурами виявила численні корупційні злочини в медико-соціальних експертних комісіях (МСЕК). Внаслідок дій силовиків скасовано 4 106 неправомірних висновків про інвалідність. Це результати за неповний 2024 рік.
Про це повідомив голова СБУ Василь Малюк під час пресконференції після засідання РНБО. Він акцентував увагу на системній боротьбі служби з корупцією в цій сфері, яка негативно позначається на обороноздатності країни та мобілізаційних процесах.
"СБУ продовжує протидіяти загрозам національній безпеці, включаючи ті, що шкодять обороноздатності нашої держави. Вже є значні досягнення, і ми будемо надалі рішуче боротися з подібними ганебними явищами", – заявив Малюк.
У 2024 році було висунуто підозри 64 посадовцям МСЕК, з яких 9 осіб вже отримали вироки. Служба також виявила 8 організованих злочинних угруповань, що діяли в різних регіонах України. Зокрема, у Харківській області було виявлено злочинну групу з 13 членів МСЕК, які продавали підроблені медичні довідки ухилянтам, що бажали уникнути військової служби. Під час обшуків у них вилучили понад 650 тисяч доларів.
Крім цього, СБУ перевіряє інформацію щодо незаконного отримання інвалідності близько 2,4 тисячами осіб. Крім того, скасовано 4106 висновків про інвалідність, які були оформлені на підставі фальшивих документів.
В Миколаївській області була викрита керівниця місцевої МСЕК, у якої під час обшуків знайшли понад 450 тисяч доларів та колекцію ювелірних виробів, приховану в різних місцях. Ці кошти та коштовності в основному були виявлені в квартирі її сина, який навчається в медичному університеті та має російський паспорт, оформлений у генконсульстві РФ в Одесі до початку війни.
Згідно з інформацією слідства, жінка протягом 2015-2023 років у своїх деклараціях зазначала лише офіційні доходи на загальну суму трохи більше 2 мільйонів гривень. Також у 2023 році вона отримала для себе та сина 2-гу групу інвалідності для отримання соціальних виплат.
Наразі триває розслідування, метою якого є встановлення всіх обставин скоєних злочинів. Розглядається питання про повідомлення чиновниці про підозру.
нагадаємо, що 5 жовтня працівники Державного бюро розслідування навідались з обшуком до помешкань очільниці Хмельницького МСЕК Тетяни Купи та її сина. Під час обшуків слідчі знайшли таку кількість готівки у доларах, яку раніше ще не бачили. Гроші були у кожному куточку квартири, починаючи від шаф, завершуючи доверху набитими валютою шухлядами. У ході обшуків з вікна кабінету очільниці МСЕК навіть викинули дві сумки з доларами.
10 жовтня Печерський суд Києва відправив очільницю Хмельницького МСЕК Тетяну круп під варту. Також їй присудили заставу у розмірі майже 50 мільйонів гривень, по сплаті якої вона може вийти на волю.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.