Скандал із МСЕК: на Хмельниччині десяткам військовозобов'язаних скасували інвалідність - МОЗ

У 3146 справах рішення МСЕК було визнано сумнівними та призначено додаткову експертизу, і це ще не кінець перевірки

тетяна крупа, хмельницький мсек, довідка інвалідність
Тетяна Крупа та інші працівники МСЕК у Хмельницькому винесли тисячі сумнівних рішень, частина з них уже скасувала МОЗ

Міністерство охорони здоровʼя України провело перевірки та скасувало висновки про встановлення інвалідності 74 військовозобовʼязаним, видані Хмельницьким МСЕК. Про це йдеться у відповіді МОЗ на запит Українських Новин.

Зазначається, що загалом МОЗ з початку вересня 2024 року провело сотні перевірок обґрунтованості рішень цього МСЕК про встановлення інвалідності чоловікам у віці від 18 до 60 років, прийнятих у період дії правового режиму воєнного стану в Україні з 27.09.2023 по 10.11.2023.  У цій віковій категорії розглянуто 53 734 справ, відібрано для перегляду, тобто перевірки, 781 справа.

"Проведено перевірки обґрунтованості рішень медико-соціальних експертних комісій щодо встановлення інвалідності громадянам України чоловічої статі віком від 25 до 50 років, яким встановлено інвалідність II та III груп у період дії правового режиму воєнного стану в Україні у період з 06.06.2024 по 21.06.2024 (розглянуто комісією - 37 891 справ, відібрано для перегляду - 543 справи)", - пишуть у МОЗ.

Нині опрацьовано понад 18 779 тис. медико-експертних справ. У 3 146 справах рішення МСЕК було визнано сумнівними та призначено додаткову експертизу.

Після чого експертні рішення у 74 справах були переглянуті та скасовані. У 38 випадках ІІ група інвалідності скасована і встановлено ІІІ групу інвалідності. У 36 випадках групу інвалідності було знято.

Нагадаємо, окремий скандал із Хмельницьким МСЕК виник після того, як журналіст Юрій Бутусов опублікував список із 49 прокурорів, що працюють на Хмельниччині, які отримали інвалідність 2 групи завдяки старанням голови МСЕК Тетяни Крупи. Внаслідок службової перевірки, організованої Офісом генпрокурора, "прокурорів-інвалідів" у цьому регіоні виявилося навіть більше - 61 особа.

Проблема набула такого резонансу, що президент України Володимир Зеленський скликав РНБО через скандали з МСЕК та вимагає жорстких рішень від правоохоронців. Голова держави назвав прокурорів-інвалідів внутрішніми ворогами через їх дії.

Скандал з очільницею МСЕК Крупою

5 жовтня працівники Державного бюро розслідування навідались з обшуком до помешкань очільниці Хмельницького МСЕК Тетяни Купи та її сина. Під час обшуків слідчі знайшли таку кількість готівки у доларах, яку раніше ще не бачили. Гроші були у кожному куточку квартири, починаючи від шаф, завершуючи доверху набитими валютою шухлядами. У ході обшуків з вікна кабінету очільниці МСЕК навіть викинули дві сумки з доларами. 

10 жовтня Печерський суд Києва відправив очільницю Хмельницького МСЕК Тетяну круп під варту. Також їй присудили заставу у розмірі майже 50 мільйонів гривень, по сплаті якої вона може вийти на волю.

Згідно з офіційними документами, Крупа та її близькі родичі мають у власності 39 земельних ділянок на 27,885 га, а також електростанції та мільйони гривень готівкою. За декларацією Крупи за 2023 рік лише за місцем основної роботи головлікарка отримала 597 300 гривень.

Також слідство виявило у Крупи та її сім'ї ще 590 тисяч доларів у польських банках (21,5 млн грн за курсом НБУ). Ці кошти не було відображено у декларації Крупи за 2023 рік. Правоохоронці кажуть, що її чоловік Володимир Крупа теж має збереження у Польщі – загалом нарахували 11,3 тис. євро і $1,2 млн. Він теж не вніс до декларації дружини перелічені кошти.

Нагадаємо, син Тетяни Крупи - Олександр Крупа - вирішив звільнитися із посади глави Пенсійного фонду Хмельницької області. Зробив це за власним бажанням. Після скандалу та звільнення чоловік терміново почав позбавлятися бізнесу в Україні.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube