Керівник Хмельницької прокуратури, де Крупа зробила всіх інвалідами, звільнився з посади

У Генпрокуратурі зазначили, що проведення службового розслідування щодо факту отримання груп інвалідності прокурорами Хмельницької обласної прокуратури триває

Олексій Олійник
Олексій Олійник більше не обіймає посаду керівника прокуратури Хмельниччини. Фото Тетяни Крупи у суді: Суспільне

Керівник Хмельницької обласної прокуратури Олексій Олійник пішов у відставку за власним бажанням. Це сталося після початку службового розслідування щодо отримання ним групи інвалідності. Також це пов'язано з корупційним скандалом навколо сумнозвісного головного лікаря МСЕК Тетяни Крупи, яка й могла оформити "інвалідність" півсотні прокурорам Хмельниччини, серед яких є й Олійник.

Про звільнення Олійника повідомляє пресцентр Офісу генпрокурора. Рішення про звільнення генпрокурор Андрій Костін затвердив на фоні скандалу навколо прокуратури Хмельницької області та її співробітників. При цьому розслідування ще триває.

"Проведення службового розслідування щодо факту отримання груп інвалідності прокурорами Хмельницької обласної прокуратури триває. Службове розслідування охоплює перевірку не лише інформації, яка стосується вищезгаданої обласної прокуратури, а й інших органів прокуратури", - йдеться у дописі Офісу Генпрокурора.

Нагадаємо, що понад 50 прокурорів області, включно з Олійником та його дружиною, отримали інвалідність 2 групи через можливу корупційну схему, організованою Крупою. Протягом багатьох років Олійник зі своєю жінкою отримували й продовжують отримувати відповідні пенсії. При цьому Олійник заперечує звинувачення, стверджуючи, що має законні підстави для отримання інвалідності через травму, яку він отримав на роботі у 2005 році. Він наголосив, що групу інвалідності отримав у 2017 році, ще до призначення на керівну посаду. Він також підкреслив, що українське законодавство не забороняє людям з інвалідністю працювати в прокуратурі.

Щодо інших прокурорів, Олійник зазначив, що з 225 співробітників прокуратури інвалідність мають лише 48. І більшість із них отримали цей статус задовго до останніх років.

Генеральна прокуратура продовжує службове розслідування щодо цього питання. Водночас Тетяну Крупу, яку підозрюють у незаконному збагаченні, заарештували на 60 діб з можливістю внесення застави у розмірі понад 500 млн грн.

Олійник написав, що інвалідність в нього справжня
Олійник написав, що інвалідність в нього справжня

Нардеп Олексій Гончаренко, коментуючи продовження епопеї корупційних схем на Хмельниччині зазначив, що звільнення Олійника з посади - це звісно добре, але недостатньо. Він пропонує починати кадрові перестановки з топ-чиновників

"Але після такого – замало. Генпрокурор Костін має піти у відставку", - наголосив нардеп.

Що відомо про справу Тетяни Крупи 

5 жовтня слідчі ДБР провели обшуки в оселях голови Хмельницького МСЕК Тетяни Крупи та її сина. В ході обшуків було знайдено величезні суми готівки в доларах - 6 мільйонів доларів буквально заповнювали шафи й шухляди. Також дві сумки з готівкою були викинуті з вікна кабінету. Фото, де чоловік Тетяни Крупи, Володимир, лежить на ліжку і хвалиться намірами найняти дорогих адвокатів, швидко поширилися мережею, викликавши шквал обурення та появу мемів. Користувачі TikTok жартували, показуючи свої "статки", якби їх обшукували - від копійок і котиків до власної консервації.

Справжні довжелезні килими з грошей Крупа "заробила" на фальшивих медичних довідках для ухилянтів. Лише у її кабінеті знайшли $ 100 тисяч.

10 жовтня Печерський суд Києва арештував Тетяну Крупу, встановивши заставу в майже 50 мільйонів гривень. Слідство виявило, що родина Круп володіє 39 земельними ділянками, електростанціями та значними грошовими активами в Польщі. Незадекларовані 590 тисяч доларів з польських банків, а також великі суми у євро й доларах належать Крупам. Чоловік Тетяни, Володимир, також має незадекларовані кошти. Їхній син Олександр Крупа, голова Пенсійного фонду Хмельницької області, звільнився з посади за власним бажанням після резонансного скандалу.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube