Румунія у 2024 році не виділила фінансову допомогу для біженців з України: в чому причина

Наразі у Генінспекції з надзвичайних ситуацій, яка займається питаннями виплат, немає грошей на відповідні цілі

Румунія, виплати, біженці в Румунії
Коли поновляться виплати невідомо

У 2024 році влада Румунії не виділила жодної фінансової допомоги українським біженцям. Шукачі притулку востаннє отримували виплати в лютому, однак це кошти, перераховані за кінець 2023 року. Зараз у розпорядника, Генеральної інспекції з надзвичайних ситуацій (IGSU), немає грошей на відповідні цілі.

Щодо витрат за січень і лютий 2024 року інспекція вже вжила певних "кроків". Однак коли надійдуть кошти наразі невідомо. Про це у понеділок, 1 квітня, пише Euractiv.

"Щодо витрат за січень і лютий 2024 року IGSU повідомила (...), що "були вжиті кроки з вищими структурами для виділення необхідних коштів після отримання запитів від органів місцевого державного управління". Однак інспекція зазначила, що не може оцінити, коли отримає запитані суми", - йдеться у матеріалі.

Журналісти нагадали, що допомога українським біженцям була затримана минулого року через дефіцит бюджету. Це призвело до протестів кількох десятків українців, які вони влаштували під будівлею Мінфіну Румунії у листопаді 2023 року. У травні 2023 року Рамона Кіріак, голова представництва Європейської комісії в Румунії, зазначила, що Бухарест також має доступ до європейських фондів для вирішення проблеми з виплатами.

Які виплати українці отримували в Румунії

До квітня 2023 року допомога українським біженцям надавалася через програму "50/20", яка передбачала виділення 50 лей (10 євро) на проживання та 20 лей на щоденне харчування. Ці гроші не надавалися безпосередньо біженцям, а передавались румунським господарям. З травня 2023 року уряд зменшив допомогу до 750 леїв (150 євро) на місяць для окремих осіб і 2000 леїв (402 євро) на місяць для сімей, з додатковими 600 леями (120 євро) на особу на витрати на харчування.

Дорослі мали бути зареєстровані в окружних агентствах зайнятості, муніципалітеті Бухареста або працевлаштовані в Румунії, а діти мали бути зараховані до школи, щоб отримати право на допомогу. За останніми даними ООН, станом на лютий 2024 року в Румунії перебувало понад 78 тисяч українців. На рівні ЄС Румунія посідає восьме місце за кількістю українських біженців.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube