Німеччина змінила умови для біженців: що чекає на українців у 2024 році

Ці зміни торкнуться як виплат, так і можливостей для працевлаштування

Українські біженці у Німеччині
Що нового чекає на українських біженців у Німеччині у 2024 році

Цього року на українців у Німеччині очікує низка суттєвих змін. Станом на 22 березня 2024 року кількість українських біженців у ФРН зросла до 1,65 млн осіб, це на чверть мільйона більше, ніж у 2023 році. В цьому році влада змінила умови перебування і підтримки громадян України, які торкнуться як виплат, так і можливостей для працевлаштування.

Як пише Deutsche Welle, термін статусу захисту для біженців з України було продовжено. Дозволи на проживання автоматично діють до 4 березня 2025 року, і біженцям з України не потрібно буде знову відвідувати імміграційні служби.

Соціальні виплати

Із січня 2024 року українці з тимчасовим захистом на рівні з громадянами Німеччини можуть розраховувати на підвищення сум соціальних виплат на 12%. Тепер суми щомісячних виплат для одержувачів соціальної допомоги або Bürgergeld становитимуть:

  • 563 євро для одиноких осіб;
  • 506 євро для партнерів у сімейних парах;
  • 451 євро для дорослих у закладах;
  • 471 євро для підлітків 14-17 років;
  • 390 євро для дітей 6-13 років;
  • 357 євро для дітей віком до 5 років.

Суми щомісячних виплат на особисте шкільне приладдя також підвищаться і становитимуть:

  • 130 євро в першому півріччі;
  • 65 євро у другому півріччі.

Шкільне приладдя включає ручки, кольорові олівці, калькулятори, зошити або матеріали для рукоділля.

Працевлаштування українських біженців

Німеччина, давно натякаючи на необхідність працевлаштування біженців для допомоги економіці країни, робить кроки щодо мотивації українців до пошуку роботи. Українські біженці, які отримують допомогу з безробіття Burgergeld нарівні з громадянами, тепер будуть стимулюватися до працевлаштування через ініціативу JobTurbo, спрямовану на прискорення їхньої інтеграції в німецький ринок праці. Програма допоможе вирішити низку питань, які стосуються швидкого прийняття на роботу.

Насамперед буде зміна підходу до вивчення мови. Раніше центр зайнятості допомагав українцям вчити мову на курсах, за які платила держава. Тепер українських біженців можна брати на роботу без знань мови.

Центр зайнятості повідомляє про важливі зміни для українців, які шукають роботу в Німеччині. Тепер наявність кваліфікації не є обов'язковою умовою для працевлаштування. Пріоритет віддається швидкому виходу на роботу, навіть якщо при цьому необхідно проходити мовні курси. Це означає, що шанси на пошук роботи для українців без досвіду роботи значно підвищилися.

Допомогу з безробіття можуть скасувати за відмову від роботи

Німецька влада розробила ініціативи, спрямовані на поліпшення умов отримання соціальної допомоги та працевлаштування.
Зараз українські біженці в Німеччині отримують допомогу по безробіттю Bürgergeld на рівні з громадянами. Цією допомогою користується приблизно 700 тисяч українців, з яких 480 тисяч - працездатного віку. Водночас рівень працевлаштування серед них становить лише 19%.

Міністр праці Губертус Гайль анонсував можливе часткове скасування допомоги для тих, хто відмовляється від запропонованих робочих місць без важливої причини. За новим законопроєктом, виплати не нараховуватимуться протягом двох місяців, але житло та комунальні послуги й надалі оплачуватимуться центрами зайнятості. Після цього, якщо особа відмовиться від пропозиції роботи, можуть бути накладені санкції від 10% до 100%.

Українські біженці в інших країнах

Тим часом, Міністр імміграції Канади Марк Міллер повідомив про закінчення екстреної візової програми для українців, яка дозволяла отримати місцеву візу. Однак він заявив, що країна буде гнучкою у реагуванні на війну в Україні. Водночас українські правозахисні групи закликали до створення спеціального механізму для постійного проживання українців в Канаді. Також ми писали, що українські біженці в Канаді ризикують залишитися без роботи. Це пов'язано з тим, що населення країни стрімко зросло.

Раніше повідомлялося, що в Естонії українські біженці зможуть жити в муніципальних квартирах. Наразі провели реновацію 11 таких помешкань. Також "Інформатор" писав, що українські біженці у Швеції отримають більше допомоги. Що саме зміниться можна переглянути тут.

За останніми даними, в Європі зараз перебуває близько 4,9 мільйонів українців, які втекли від війни. Найбільше наших людей в Німеччині та Польщі. Вже 35% з них - це чоловіки. Раніше їх було 17%. Тобто наразі чоловіків серед біженців з України - понад 1,7 мільйона осіб. Втім, жінки віком 35-44 роки залишаються найбільшою групою біженців. Переважна більшість із них (71%) виїхали за межі України з дітьми. Частка неповнолітніх українців у інших державах також скоротилася. Показник знизився до 38%. При цьому в травні 2023 року він становив 51%.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube