Це дуже велике число людей, які потребують допомоги
Ситуація з психічним станом та здоров'ям українських захисників на фронті досить погана. До 20-30% з них страждають на ті чи інші психічні хвороби та посттравматичний стресовий розлад (ПТРС). При цьому в Україні цю проблему розуміють, однак не уявляють її масштабів.
Про це пише видання The Times. Зазначається, що журналісти поспілкувалися з бійцями на фронті, а також з волонтерами.
В матеріалі згадується аналітичний прогноз від Міністерства охорони здоров'я України. Зокрема, там сказано, що після завершення бойових дій від трьох до чотирьох мільйонів українців потребуватимуть медикаментозного лікування.
Йдеться про психічні травми та розлади, отримані як наслідок війни. Стосується це як військових, так і цивільних громадян. При цьому, згідно з прогнозом МОЗ, психологічної допомоги як такої потребуватимуть до 15 мільйонів українців.
Журналісти цитують одного з бійців ЗСУ. Він розповідає, що одна з найважчих битв на фронті - за власний психічний стан.
"За десять місяців моя єдина перемога полягала в тому, що мої руки перестали тремтіти, а тепер і це почалося знову. Боротьба за власне психічне здоров'я - одна з найважчих битв на полі бою", - сказав боєць на умовах анонімності.
Волонтери підтверджують подібні оцінки. Вони також зазначають, що в цілому в державі розуміють, що є така проблема. От тільки не уявляють, наскільки вона серйозна та велика.
"Генеральний штаб розуміє природу проблеми, але не її масштаби. У нас безпрецедентна кількість травмованих солдатів, і нам треба бути до цього готовими", - заявила волонтерка Олена Толкачова.
Варто зазначити, що ПТСР та інші психічні розлади серед громадян (особливо військових) - це справжній "бич" України, просто наразі ще й справді мало хто розуміє масштабів проблеми. Сповна це "розкриє" себе вже після завершення активних бойових дій та демобілізації.
Скоріше за все, однією з найпопулярніших професій стане психолог. Вона ж і буде дуже затребуваною, причому саме психолог, який спеціалізується на ПТРС у військових.
Проблема ПТРС також в тому, що якогось конкретного та загального протоколу лікування тут не існує. Тобто його не можна порівнювати з якоюсь ангіною: ковтаєш антибіотики, полоскаєш горло та майже гарантовано одужуєш. Тут все суб'єктивніше та залежить від кожної конкретної особистості та методу.
Україна потребуватиме як перевірених, так і новітніх методів лікування. Зокрема, зараз активно розвивається вид терапії за допомогою невеликих доз психотропів. В цьому ж контексті можна згадати і прийняття закону про медичний канабіс.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.