Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
“Це розповідь про взаємне кохання, де кожен день стає святом, коли поряд та людина, яка здатна захистити й підтримати. Це пісня про кохання, яке дарує надію і спокій, роблячи світ теплішим і світлішим лише завдяки тому, що поряд саме він.”, — розповіла Alena Omargalieva.
Атака на Liga.net, Українська правда, Апостроф та Телеграф
У неділю, 18 лютого, російські кібернападники вчинили атаку на ряд провідних медійних ресурсів України, спрямовану на поширення дезінформації. Державна служба України зі спеціального зв'язку та захисту інформації підтвердила цей інцидент у своєму офіційному Телеграм-каналі.
У заяві служби йдеться, що ця атака є частиною безперервної інформаційної війни, що ведеться проти України. Внаслідок цих дій російських хакерів на сайтах відомих українських видань з'явилася фейкова інформація.
До CERT-UA, урядової команди реагування на комп'ютерні надзвичайні ситуації, яка працює під егідою Держспецзв'язку, звернулися представники таких медійних платформ, як Liga.net, Українська правда, Апостроф та Телеграф, заявляючи про кібератаки.
У зв'язку з цим, CERT-UA наголошує на важливості негайного звернення до їхніх фахівців у разі виявлення ознак хакерської діяльності. Раніше хакери атакували державні установи.
Інформатор писав, що невідомі хакери здійснили кібератаку на відомі українських медіа. Зокрема, йшлося про видання “Українська правда” та Liga.net. На сторінці УП в мережі X та сайті "Ліги" з’явилися фейкові новини, до яких редакції не мають відношення.
Зазначається, що на сторінках УП в соцмережі X вийшла публікація про те, що російські війська нібито “розгромили елітні підрозділи ЗСУ” в Авдіївці. Ця інформація є фейковою, а українські журналісти до неї відношення не мають.
“Ми намагаємося відновити доступ. Просимо не вважати опубліковану в соцмережі інформацію такою, що має відношення до УП”, – написала редакція “Української правди”.
Водночас у Liga.net написали, що їх зламали невідомі хакери. Фейкову новину редакція вже видалила, але вона встигла опублікуватися на сайті і в X, і деякий час була активною.
Напередодні виборів володимир путін усвідомлено відмовився від тематики військових перемог в Україні. Чому саме, і які "чорні лебеді" можуть спіткати російського диктатора, роз'яснює політтехнолог Борис Тізенгаузен.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.