Російські хакери активно використовують західні ШІ - Microsoft

Читать на русском

Microsoft і OpenAI заявляють про необхідність співпраці між урядами, приватним сектором та науковими установами для розробки ефективних стратегій захисту

Читать на русском
хакери, chat gpt
Берт: Компанія не бажає надавати доступ до своїх технологій тим, хто вже ідентифікований як потенційна загроза

Microsoft і OpenAI заявляють про необхідність співпраці між урядами, приватним сектором та науковими установами для розробки ефективних стратегій захисту

Російські, китайські, іранські та інші хакерські групи з державною підтримкою активізували використання інструментів штучного інтелекту від OpenAI. Вони роблять це для поліпшення своїх навичок обману та кібершпигунства. За інформацією Microsoft, ці групи застосовують новітні технології для створення переконливих фішингових атак та дослідження військових технологій, що можуть застосовуватися у війні в Україні.

Про це інформує Reuters. У виданні пишуть, що використання штучного інтелекту посилює занепокоєння щодо можливості зловживань і підкреслює необхідність регулювання цих технологій.

Це стало причиною запровадження повної заборони на використання продуктів штучного інтелекту Microsoft, які підтримуються державними хакерськими угрупованнями.

За словами Тома Берта, віцепрезидента Microsoft з безпеки клієнтів, компанія не бажає надавати доступ до своїх технологій тим, хто вже ідентифікований як потенційна загроза. Використання інструментів штучного інтелекту хакерами для розширення їхніх можливостей є свідченням того, як швидко ці технології розвиваються та як важливо вживати заходів для запобігання їх зловживанню.

Хакерські групи різним чином застосовують ці технології: від дослідження військових технологій російськими хакерами до створення фішингових кампаній іранськими групами та написання переконливих електронних листів для шахрайських атак. Водночас Microsoft і OpenAI заявляють про необхідність співпраці між урядами, приватним сектором та науковими установами для розробки ефективних стратегій захисту від потенційних зловживань штучним інтелектом та забезпечення безпеки в цифровому світі.

Інованції OpenAI 

Корпорація OpenAI представила оновлену версію чат-бота на базі генеративного штучного інтелекту ChatGPT. Відтепер додаток може запам'ятовувати інформацію від користувачів для використання в майбутніх діалогах. У компанії вважають, що новація створить більш персоналізовані відповіді та пропозиції.

Про це пише The New York Times. Наприклад, користувач згадує про свою доньку Ліну з особливими уподобаннями, ChatGPT зможе в майбутньому враховувати цю інформацію. Він зможе створити листівку до дня її народження з урахуванням згаданих даних.

ChatGPT перетворюється на ще більш ефективного цифрового помічника. Тим самим він може конкурувати з Siri від Apple чи Alexa від Amazon. OpenAI вже впровадила можливість для користувачів налаштовувати інструкції та вподобання, що дозволяє чат-боту враховувати індивідуальні особливості в діалозі.

Попри здатність пам'ятати інформацію, ChatGPT, як і будь-яка штучна система, не застрахована від помилок. Проте це робить його ще більш "людяним" в очах користувачів. Наприклад, у створенні листівки можуть з'явитися незначні помилки, які лише підкреслюють унікальність і індивідуальний підхід чат-бота до кожного запиту.

У виданні також пишуть, що збільшення зібраних даних про користувачів зростає. У разі витоку інформації вона може нашкодити або ж бути використано проти людини.

Як зробити так, щоб українці охоче йшли захищати нашу країну? Український політолог розглядає можливі дії та надає відповіді на це важливе питання. З мотивацією та бойовим духом громадян справа не така проста, як у 2022 році.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.