Росія вже в жовтні може закупити в Ірану балістичні ракети з дальністю до 700 км: деталі від ISW

18 жовтня закінчується термін обмежень ООН, які забороняють Ірану експортувати ракети з дальністю дії від 300 км, цим може скористатися росія

Ракети
Росія та Іран вже обговорили можливість закупівлі балістичних ракет

Росія може домовитися з Іраном про купівлю балістичних ракет. Укласти цю угоду держави можуть після закінчення терміну дії резолюції Радбезу ООН (18 жовтня), яка забороняє Ірану експортувати ракети з дальністю дії від 300 км до 700 км і обмежує закупівлі ракетних технологій. Міністр оборони рф Сергій Шойгу вже відвідав Іран, щоб обговорити майбутню співпрацю.

Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW). Аналітики пишуть, що звіти української та ізраїльської розвідок свідчать про те, що рф прагне придбати іранські балістичні ракети Fateh-110 і Zolfaghar. В обидвох - дальність дії 300 кілометрів та більше.

Відомо, що ці ракети іранці показали Шойгу у серпні цього року на російській військовій виставці в Москві, а іранські чиновники ще у жовтні минулого року повідомляли західним ЗМІ, що Іран та росія досягли угоди про постачання. На днях російський міністр оборони відвідав Іран для перемовин про зміцнення військової співпраці.

"Міністр оборони рф Сергій Шойгу відвідав Тегеран 19 вересня для обговорення зміцнення двосторонньої оборонної й військової співпраці з Іраном. Командувач Повітряно-космічними силами Корпусу вартових ісламської революції Амір Алі Хаджі Заде супроводжував Шойгу під час огляду іранського арсеналу безпілотників, ракет і ППО у штабі Повітряно-космічних сил у Тегерані 20 вересня. Шойгу також обговорив можливість закупівлі ракет після закінчення терміну дії ракетних обмежень, передбачених резолюцією Ради безпеки ООН із міністром оборони Ірану Мохаммадом Резою Аштіані 20 вересня", - йдеться в звіті Інституту вивчення війни.

ISW пише, що Іран має найбільший та найрізноманітніший ракетний арсенал на Близькому Сході і за останні 5-7 років вклав значні кошти в ракетну програму. Тегеран передав ракети своїм довіреним особам по всьому регіону, продемонструвавши, що його виробничі можливості можуть задовольнити як внутрішні, так і зовнішні потреби.

Закінчення терміну дії резолюції РБ ООН дозволить йому закуповувати ракетні технології та матеріали без міжнародного контролю. Також виробництву ракет може сприяти Китай, з яким, за даними ЗМІ, ведуться секретні переговори щодо постачання перхлорату амонію, який необхідний для твердопаливних ракет.

До слова, українські військові неодноразово зазначали, що росія вичерпала свої ракетні запаси. А в грудні 2022 року американські та британські офіційні особи заявляли, що Москва намагається придбати іранські ракети, щоб вирішити проблему їхньої гострої нестачі.

Ракети Fateh-110 та Zolfaghar: що про них відомо, яку небезпеку несуть

Fateh-110 є наступницею іранської копії з китайської копії радянської ракети 9М21 для "Луна-М". Zolfaghar є покращеною версією Fateh-110. Тегеран заявляв про такі ключові характеристики цих ракет:

  • Fateh-110: дальність - 300 км, вага бойової частини (вибухівки) - до 650 кг;
  • Zolfaghar: дальність - 700 км, вага бойової частини (вибухівки) - до 580 кг.

Потужність бойової частини Fateh-110 у 2-2,3 раза більша, ніж у російської крилатої ракети "Калібр". Орієнтовний час польоту ракети Fateh-110 на заявлені 300 км оцінюється у 300-350 секунд.

Експерти раніше заявляли, якщо окупанти будуть запускати Fateh-110 зі своєї території, території Білорусі або окупованих територій України, то ці ракети можуть вдарити майже у будь-якій точці України, окрім південно-західних районів. У випадку Zolfaghar з дальністю 700 км два дозволять повністю тримати під вогневим ураженням будь-який куточок України (якщо запускати з території Білорусі чи окупованого Криму).

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube