Росія стверджує, що вивела на патрулювання стратегічні ядерні комплекси "Ярс"

Ярс здатний нести міжконтинентальні ракети з ядерною боєголовкою, але якими ракетами він оснащений для навчань, точної інформації немає

ракета, пуск ракети Ярс, комплекс Ярс
Комплекс Ярс, один із розрекламованих "ядерних кийків" Росії, виведений на бойове чергування, заявляє міноборони РФ

Росія вивела на патрулювання у Сибіру стратегічні комплекси "Ярс", які здатні нести міжконтинентальні балістичні ракети з ядерним зарядом. Таким чином, окупанти вирішили відпрацювати завдання "зі здійснення інтенсивних маневрених дій", стверджує Міністерстві оборони країни-агресора РФ. Росіяни кажуть, що розрахунки рухомих ґрунтових ракетних комплексів "Ярс" здійснюють марші завдовжки до 100 кілометрів. Вони проводять заходи щодо інженерного обладнання польових позицій, організації маскування та бойової охорони.

За повідомленням Міноборони РФ, яке 7 жовтня цитує "Інтерфакс", мобільні установки комплексів "Ярс" Новосибірського з'єднання ракетних військ стратегічного призначення вийшли на маршрути під час навчання. "Ярс" може запускати міжконтинентальні ядерні балістичні ракети. Але якими ракетами його оснащено під час навчань, окупанти не уточнюють.

У листопаді 2023 року держава-агресор Росія провела невдалі випробування міжконтинентальної балістичної ракети РС-24 Ярс, яка є основною у наземному компоненті стратегічних ядерних сил РФ. За даними Головного управління розвідки Міністерства оборони України, ракета Ярс збилася з курсу. Але у березні 2024 року, як стверджувало міноборони Росії, що російські війська здійснили успішний навчально-бойовий пуск РС-24 "Ярс".

Нагадаємо, у Росії нещодавно вчетверте провалили випробування міжконтинентального ядерного комплексу Сармат. Супутникові фото свідчать, що ракета швидше за все вибухнула в шахті і зруйнувала її.

Що відомо про нову “страшилку” Кремля

PC-24 – це російський стратегічний ракетний комплекс із твердопаливною міжконтинентальною балістичною ракетою “Ярс” з радіусом дії до 12 000 км. Перші ракети Ярс  (розшифровується як "ядерна ракета стримування") шахтного базування, якщо вірити міноборони РФ, було поставлено на бойове чергування ще у грудні 2022 року.

Ракета розроблена Московським інститутом теплотехніки і є фактично модифікацією ракети комплексу “Тополь-М”, яка своєю чергою походить від тих балістичних ракет, що ще за радянських часів були були розроблені в КБ “Южное” у тодішньому Дніпропетровську.

Ракета має шахтне та мобільне базування. Стаціонарний варіант більш потужний і має боєголовку, що розділяється.

Американське видання 19 FortyFive включило "Ярс" до списку п’яти видів зброї, яке придатне для війни росії проти США. У публікації вказується, що RS-24 Yars ICBM, яка приводиться в готовність за сім хвилин, здатна переносити від трьох до шести головних частин з блоками індивідуального наведення.

Своєю чергою, The National Interest зазначає, що установки “Ярс” представлені у шахтному та рухомому варіанті. За словами автора статті, у ракетних військах спеціального призначення армії рфт приділяють підвищену увагу мобільному озброєнню. Наземні пускові комплекси складніше відстежувати, виявляти та наводити на них зброю. Тому рухомі комплекси розглядаються російськими військовими як “живучий резерв” на випадок ядерного конфлікту.

Путін грозить "ядеркою"

25 вересня російський правитель Володимир Путін зазначив, що в оновленій доктрині пропонується розглядати агресію проти Росії з боку будь-якої неядерної держави, яка діє за підтримки ядерної країни, як спільний напад на РФ. Під цю ухвалу може потрапити й війна в Україні.

Доктрина серйозно знижує поріг застосування ядерної зброї країною-агресором. "Ядерна відповідь" теоретично допускається тепер навіть за появи в повітряному просторі РФ безпілотників противника. Або навіть у разі їхнього польоту у напрямку РФ, якщо там якимось чином обчислять, що це атака на Росію - адже одне з нових положень доктрини передбачає, що достовірна інформація про масований старт у бік РФ засобів повітряно-космічного нападу може стати підставою для ядерної відповіді Кремля. 

Через три дні після того, як президент Росії Володимир Путін заявив про зміну ядерної доктрини своєї країни, міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров 29 вересня звинуватив Захід у використанні України як інструменту для спроби "стратегічної поразки" Москви та "підготовки Європи", щоб вона також долучилася до війни. Лавров пригрозив, що Росія є ядерною державою і зробив це прямо з трибуни ООН.

Раніше російський правитель Володимир Путін заявив, що Росія може застосувати ядерну зброю у відповідь на будь-який напад, який становить "критичну загрозу нашому суверенітету". У відповідь Сполучені Штати та Євросоюз назвали його заяви "безвідповідальними".

Натомість в Офісі президента України зазначили, що це черговий сеанс ядерного залякування. Виступ Путіна підтверджує, що решту своїх можливостей у війні з Україною РФ вичерпала і нічого не досягла, вважають у Зеленського.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube