Блінкен назвав нові ядерні погрози Путіна безвідповідальними

Державний секретар США наголосив, що російський президент брязкає ядерною шаблею

Ядерні погрози
Блінкен розкритикував Путіна за ядерні погрози

Державний секретар США Ентоні Блінкен відреагував на слова президента Росії Володимира Путіна про зміни до ядерної доктрини РФ. Американський політик назвав цю заяву "абсолютно безвідповідальною". За словами Блінкена, так вважає багато хто у світі, в тому числі й Китай.

Про це Блінкен сказав у четвер, 26 вересня, в телевізійному інтерв'ю телеканалу MSNBC під час свого перебування на Генеральній Асамблеї ООН. Його цитує видання DW.

"Це абсолютно безвідповідально, і я думаю, що багато хто в світі чітко говорив про це, коли він брязкав ядерною шаблею, включаючи Китай в минулому", - наголосив держсекретар США.

У Євросоюзі раніше теж відкинули ядерні погрози Путіна. У Брюсселі заявили, що президент РФ "не соромиться грати в ядерні ігри знову і знову".

Нові ядерні погрози Путіна

25 вересня президент РФ запропонував  змінити принципи застосування ядерної зброї та оновити ядерну доктрину - Основи державної політики в галузі ядерного стримування. "Агресію проти Росії з боку будь-якої неядерної держави, але за участю або за підтримки ядерної держави пропонується розглядати як їхній спільний напад на Російську Федерацію", - заявив серед іншого Путін.

Натомість в Офісі президента України зазначили, що це черговий сеанс ядерного залякування. Виступ Путіна підтверджує, що решту своїх можливостей у війні з Україною РФ вичерпала і нічого не досягла.

Керівник Офісу президента України Андрій Єрмак, зокрема, запевнив, що натяки на застосування ядерної зброї не спрацюють. А інших важелів у РФ нема. А його заступник Михайло Подоляк додав, що нова доктрина Путіна - "останній аргумент боягузів".

Ці зміни до ядерної доктрини з'явилися на тлі обговорень на Заході можливих дозволів Україні на використання західних далекобійних ракет для ударів вглиб РФ. Втім, британське видання The Times зазначає, що тривалий час Лондон та Вашингтон обговорювали дозвіл на удари. Про це навіть планували оголосити під час візиту державного секретаря США Ентоні Блінкена та міністра іноземних справ Британії Девіда Леммі до Києва 11 вересня. Але, скоріше за все, США та Велика Британія, нададуть Україні дозвіл на удари далекобійними ракетами по Росії непублічно, а поширюватися дозвіл буде тільки на застосування ракет Storm Shadow. Непублічність потрібна для збереження фактору несподіванки для росіян.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube