Пропагандист Пєсков плутано натякнув, що Росія не вдарить ядеркою у відповідь на атаки українських БПЛА

У Кремлі закликали "надмірно не апелювати до змін у ядерній доктрині" у контексті війни в Україні

Дмитро Пєсков, безпілотники, ядерний вибух
Пєсков обнадіяв, що ядерних ударів у відповідь на атаки дронів по Росії чекати поки не варто - "ув'язки немає". Але це не точно, якщо згадати, що Кремль постійно бреше

Прессекретар російського правителя Володимира Путіна Дмитро Пєсков прокоментував нові атаки безпілотників на РФ після анонсу нової ядерної доктрини РФ. Спікер Путіна запропонував не пов'язувати обставини війни в Україні та застосування ядерної зброї. Ця заява Пєскова прозвучала на брифінгу в Кремлі в понеділок, 30 вересня.

У Кремлі також закликали "надмірно не апелювати до змін у ядерній доктрині" у контексті війни в Україні. Якщо спробувати перекласти ці слова на людську мову, то виходить, що Пєсков "скасував" ядерну відплату за удари дронів по цілях в Росії.

"Не потрібно надмірно апелювати до цього документа. Цей документ надзвичайно важливий, прийняті важливі рішення, вони будуть формалізовані відповідним чином, але спеціальна військова операція триває, і тут не потрібно щоразу шукати якісь ув'язки", – громіздко заявив Пєсков, відповідаючи на запитання журналіста, чи є нова українська атака БПЛА прецедентом для застосування ядерної зброї.

Перед цим 29 вересня Пєсков заявив, що настання умов для застосування Росією ядерної зброї згідно з оновленою ядерною доктриною РФ має визначати російське Міноборони. За його словами, військові РФ "уважно стежать за тим, які саме озброєння і як використовуються "на війні в Україні", і вони не будуть послаблювати свою увагу". Так Пєсков відреагував на зауваження, що деякі з умов застосування ядерної зброї, озвучених Путіним нібито вже мають місце.

ЗСУ вже перевірили нову ядерну доктрину РФ

29 вересня міноборони РФ заявило, що сили ППО нібито "збили" 125 українських дронів за ніч (і від їхніх уламків знову вибухали склади боєприпасів). Це сталося вже після того, як із виступу російського правителя Володимира Путіна стало ясно, що Росія залишає за собою право застосувати ядерну зброю, зокрема, у відповідь на атаку безпілотників. Тому Пєскову, певне, нічого не залишалося, як у публічному коментарі "відв'язати" події війни в Україні від ядерної доктрини РФ.

З іншого боку, не варто забувати, що Пєсков – не більше, ніж пропагандист та інструмент Кремля, і озвучує він те, що потрібно Путіну зараз. Тому повністю покладатися на його слова немає сенсу. Адже напередодні початку війни, 21 лютого 2022 року, Пєсков на запитання про те, чи не вдарить Путін по Україні, відповів, що Росія ніколи в історії ні на кого не нападала.

Telegram oembed: https://t.me/u_now/141802

Є ядерна доктрина, а є практика, і тут у Путіна інша ситуація

Нагадаємо 25 вересня, Путін після численних багатозначних обіцянок представив оновлену ядерну доктрину РФ. Вона серйозно знижує поріг застосування ядерної зброї країною-агресором. "Ядерна відповідь" теоретично допускається тепер навіть за появи в повітряному просторі РФ безпілотників противника. Або навіть у разі їхнього польоту у напрямку РФ, якщо там якимось чином обчислять, що це атака на Росію - адже одне з нових положень доктрини передбачає, що достовірна інформація про масований старт у бік РФ засобів повітряно-космічного нападу може стати підставою для ядерної відповіді Кремля. 

Однак, попри переписування доктрини (нові положення якої, нагадаємо, поки що запропоновані, але ще не затверджені), Путіну на практиці буде дуже складно застосувати ядерну зброю. На це є п'ять причин, які проаналізував Інформатор. Так, наприклад, Китай буде категорично проти. А Китай зараз основний партнер Росії, у тому числі й у плані постачання електроніки подвійного призначення, без якої жодна російська ракета нікуди не полетить.

Путін знов пригрозив "ядеркою"

25 вересня російський правитель Володимир Путін зазначив, що в оновленій доктрині пропонується розглядати агресію проти Росії з боку будь-якої неядерної держави, яка діє за підтримки ядерної країни, як спільний напад на РФ. Під цю ухвалу може потрапити й війна в Україні.

Натомість в Офісі президента України зазначили, що це черговий сеанс ядерного залякування. Виступ Путіна підтверджує, що решту своїх можливостей у війні з Україною РФ вичерпала і нічого не досягла, вважають у Зеленського.

Аналітики Atlantic Council (Атлантичної Ради) вважають, що західні держави недостатньо рішуче реагують на ядерні загрози з боку Росії. Саме така слабка реакція, а не погрози Путіна, може посприяти погіршенню ситуації та наблизити ядерний конфлікт.

Але ж у Кремлі виявили, що Захід не піддається російським ядерним загрозам. Тому Путін тепер шукає нових шляхів, щоб гарантувати дотримання своїх інтересів - так званих "червоних ліній", зауважило 22 вересня видання The Washington Post.

Проте російські пропагандисти стверджують, що Кремль зараз розглядає питання щодо застосування ядерної зброї проти України у разі початку ракетних ударів по її території. Можливо мова про тактичну ядерну зброю. В завуальованій формі про це нагадав 16 вересня російський журналіст Михайло Зигарь у своїй авторській колонці в Der Spiegel.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube