Втративши Сирію, Росія спробує зберегти контроль над військовими базами

Британська розвідка прогнозує, що після падіння режиму Башара Асада, який був союзником Росії, Москва зосередиться на збереженні контролю над своїми військовими базами, що залишилися в Сирії. Про це йдеться в черговому звіті відомства.

Росія хоче зберегти контроль над військовими базами в Сирії
Росія втратила Сирію після падіння режиму Асада.

Втративши підтримку правлячого режиму в Сирії Росія намагатиметься зберегти контроль хоча б над військовими базами, які там розташовані. У Москві вважають, що крах Асада завдає шкоди їх регіональним інтересам та негативно вплинув на імідж РФ, як гаранта безпеки.

За даними Британської розвідки, російська сторона вважає, що повалення ключового союзника в регіоні зашкодить як її регіональним стратегічним інтересам, так й "іміджу гаранта безпеки". При цьому в огляді йдеться, що пріоритетність війни в Україні для Росії, ймовірно, погіршила її здатність і можливості підтримувати режим Асада при владі.

Головною метою Росії в Сирії, зазначає британська розвідка, залишається збереження контролю над військовими базами – найбільшою закордонною базою в Тартусі та авіабазою в Хмеймімі – для забезпечення доступу російських стратегічних активів на Близький Схід і до Середземного моря, що підтримують її цілі в Африці та дають змогу підтримувати військову міць. Крах режиму Асада майже напевно збільшив ризик для безпеки цих об'єктів, додають у відомстві.

"У короткостроковій перспективі Росія, найімовірніше, буде прагнути відновити свою репутацію надійного партнера і дипломатично взаємодіяти з усіма відповідними сторонами, залученими до зусиль із забезпечення гарантій безпеки своїх військових баз", – резюмували в огляді.

Що вже змінила втрата Сирії для Росії

Раніше аналітики Інституту вивчення війни (ISW) наголошували, що швидкий крах сирійського режиму, підтримуваного Росією з 2015 року, став серйозним ударом по геополітичним амбіціям Москви. Втрата ключових військових баз і зменшення впливу на Близькому Сході ускладнюють зусилля Кремля у створенні багатополярного світу.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube