Реєстр рахунків та банківських сейфів фізосіб: що про вас знатиме Податкова

Ключова новація законопроєкту — надання податковій частини інформації про банківські рахунки фізичних осіб, схожі дані податківці вже відстежують для ФОП через Єдиний державний реєстр юросіб

Розкриття банківської таємниці Фото: Getty Images
Розкриття банківської таємниці Фото: Getty Images

Уряд підготував законопроєкт про створення реєстру рахунків та банківських сейфів фізичних осіб, який адмініструватиме Податкова служба. Фактично це відкриває податківцям доступ до банківської таємниці. У Мінфіні стверджують, що інформація буде розкриватися не вся, а лише її тринадцята частина. Що саме буде в реєстрі, дізнався Forbes Ukraine. 

Ключова новація законопроєкту — надання податковій частини інформації про банківські рахунки фізичних осіб. Схожі дані податківці вже відстежують для фізосіб-підприємців (ФОП) через Єдиний державний реєстр юросіб. То що саме зміниться для інших громадян. Як повідомило Міністерство фінансів виданню, а НБУ підтвердив це, в реєстрі буде міститься наступна інформація

  • дата відкриття або закриття банківського рахунку;
  • номер і дата договору про створення банківської комірки та дані про осіб, які мають до неї доступ;
  • номер IBAN;
  • прізвище та імʼя власника рахунку чи банківської комірки;
  • дані про банк, у якому відкритий рахунок чи рахунок комірки.

У реєстрі не розкриватиметься інформація про:

  • рух коштів і залишок грошей на рахунку;
  • вміст банківських комірок.

«Це лише тринадцята частина поняття «банківської таємниці», — йдеться у відповіді пресслужби Мінфіну.

 Як раніше повідомляв Інформатор, 18 квітня Кабінет Міністрів схвалив євроінтеграційний платіжний законопроєкт, який істотно розширює права Податкової служби в сфері моніторингу банківських вкладів і банківських ячеєк українців. Він викликав багато критики як з боку експертів, так і з боку народних депутатів. 

“Шансу на відкриття банківської таємниці податковій найближчим часом немає. Вже писав: таке рішення не пройде через Верховну Раду цього скликання”, - написав очільник податкового та фінансового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев.

Мінфін, в свою чергу, заявив, що розробляв законопроєкт про адміністрування податківцями реєстру банківських рахунків громадян у співпраці з генеральним директоратом Єврокомісії, і він потрібен для виділення подальшої фінансової підтримки з боку донорів. 

Якщо Верховна Рада ухвалить урядовий законопроект про покладення на Податкову службу задачі з адміністрування нового реєстру банківських рахунків громадян та індивідуальних банківських сейфів, то Україна зможе отримувати подальше фінансування з боку іноземних донорів. Це пояснило Міністерство фінансів України.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube