Україна та США не підпишуть угоду про копалини цього тижня: міністр фінансів пояснив причину

За словами Марченка, Україна та США досягли прогресу щодо мінеральної угоди

Угода про копалини
Київ і Вашингтон цього тижня не підписуватимуть угоду про надра.

Україна та Сполучені Штати Америки досягли прогресу щодо угоди про корисні копалини. Втім, документ цього тижня підписано не буде. Наразі продовжується робота команд.

Про це заявив міністр фінансів Сергій Марченко. Його слова передає Reuters. 

"Був досягнутий прогрес, і зараз наші команди працюють дуже тісно разом. Є ще деякі питання, які ми обговорюємо", - зазначив глава Мінфіну.

Нині міністр фінансів США Скотт Бессент хоче, щоб питання заморожених російських активів стало частиною більш широких дискусій. На думку Києва, вони мають бути повернуті Україні для відшкодування збитків і втрат від війни. Це є частиною обговорень, але більше деталей Марченко не розкрив. 

Що відомо про мінеральну угоду

Премʼєр-міністр України Денис Шмигаль зустрівся з міністром фінансів США Скоттом Бессентом. Це відбулося під час його візиту до Вашингтона у четвер, 23 квітня. Вони, зокрема, обговорили процес в укладенні угоди про корисні копалини між країнами.

Україна і США підписали меморандум, що засвідчує намір фіналізувати та укласти угоду про корисні копалини. Попереду - фіналізування тексту документа. Також готується створення Фонду інвестицій у відбудову України.

Раніше у ЗМІ з’явилася інформація, що Сполучені Штати нібито зацікавлені у контролі над газотранспортною інфраструктурою, що сполучає Росію та Європу через Україну. Подібні положення можуть міститися в оновленій версії угоди, яку Київ отримав наприкінці березня. Міністр закордонних справ Андрій Сибіга підтвердив, що новий варіант документа було передано 28 березня, після чого стартували консультації.

Згідно з ключовими положеннями документа, американська пропозиція передбачає, що більшість у керівництві майбутнього фонду мають становити представники США - троє з п’яти учасників. Крім того, нові інвестиційні ініціативи повинні спершу надходити на розгляд американської сторони, а будь-які зміни в діяльності фонду відбуватимуться лише за спільним узгодженням.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube