Головна
Життя
Здоров'я
12:42, 6 Серпня
Информатор UA

Интро

Усі батьки турбуються про здоровя своїх дітей та після щеплення часом виникає низка питань. Насамперед важливо спостерігати деякий час за дитиною. Про це повідомляєз посиланням наМіністерство охорони здоров'я України Які реакції на щеплення є нормальними біль і припухлість у місці ін'єкції, підвищення температури, легке нездужання, тимчасове погіршення апетиту, Ці реакції зазвичай минають швидко і безболісно, а от захист від інфекційного захворювання залишається. Чи потрібні засоби від алергії Почервоніння як реакція після щеплення не вимагає прийому антигістамінних препаратів, оскільки найчастіше не є алергічною. Тому давати дитині протиалергічні засоби необґрунтовано. Чи потрібно збивати температуру Давати жарознижувальне чи знеболювальне варто лише, якщо дитина відчуває сильний дискомфорт, біль чи погано переносить підвищення температури. У такому разі не варто чекати температури 38, 5 С і вище. Якщо ж дитина нормально переносить температуру від використання ліків можна утриматись. Чим її збивати Рекомендовані препарати з діючою речовиною парацетамол або ібупрофен. Щодо дозування потрібно порадитися з лікарем. За підвищеної температури також важливо переконатися, що дитина не одягнена занадто тепло та давати достатньо пиття. Зазначимо, в Україні календар щеплень передбачаєязкову вакцинацію проти десяти захворювань: туберкульозу, поліомієліту, дифтерії, кашлюку, правця, кору, гепатиту В, гемофільної інфекції, краснухи, епідемічного паротиту. Вакцини за календарем безкоштовні для українців.Батьки дітей, які пропустили щеплення, мають звернутися до свого педіатра або сімейного лікаря та спланувати візит для їх надолуження. Переселенцям не потрібно укладати нову декларацію з лікарем. Достатньо просто прийти до медзакладу. Вакцинацію зроблять безкоштовно, а дані про щеплення одразу внесуть у єдину електронну систему охорони здоровя. За бажанням, батьки можуть узяти довідку про зроблене щеплення. Нагадаємо, вУкраїні через війну знизився рівень вакцинації дітей, батьків просять надолужити пропущенні щеплення. Крім того,через війну відмовилося від закупівлі вакцинвід коронавірусу. Такожписав, що робити, якщо карта щеплень залишилася вдома. Підписуйтесь на нашTelegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналіІнформатор Live. Підписатися на канал у Viber можнатут. Заголовне фото:Центр громадського здоров'я

Реакції на щеплення у дітей: що потрібно знати батькам

Читать на русском
Реакції на щеплення у дітей: що потрібно знати батькам

Щеплення дадуть захист дитині

Усі батьки турбуються про здоров’я своїх дітей та після щеплення часом виникає низка питань. Насамперед важливо спостерігати  деякий час за дитиною. 

Про це повідомляє Інформатор з посиланням на Міністерство охорони здоров'я України

Які реакції на щеплення є нормальними

  • біль і припухлість у місці ін'єкції,
  • підвищення температури,
  • легке нездужання,
  • тимчасове погіршення апетиту,

Ці реакції зазвичай минають швидко і безболісно, а от захист від інфекційного захворювання залишається. 

Чи потрібні засоби від алергії 

Почервоніння як реакція після щеплення не вимагає прийому антигістамінних препаратів, оскільки найчастіше не є алергічною. Тому давати дитині протиалергічні засоби необґрунтовано. 

Чи потрібно збивати температуру 

Давати жарознижувальне чи знеболювальне варто лише, якщо дитина відчуває сильний дискомфорт, біль чи погано переносить підвищення температури. У такому разі не варто чекати температури 38, 5 С і вище. Якщо ж дитина нормально переносить температуру — від використання ліків можна утриматись.

Чим її збивати 

Рекомендовані препарати з діючою речовиною — парацетамол або ібупрофен. Щодо дозування потрібно порадитися з лікарем. За підвищеної температури також важливо переконатися, що дитина не одягнена занадто тепло та давати достатньо пиття.

Зазначимо, в Україні календар щеплень передбачає обов’язкову вакцинацію проти десяти захворювань: туберкульозу, поліомієліту, дифтерії, кашлюку, правця, кору, гепатиту В, гемофільної інфекції, краснухи, епідемічного паротиту. Вакцини за календарем безкоштовні для українців. Батьки дітей, які пропустили щеплення, — мають звернутися до свого педіатра або сімейного лікаря та спланувати візит для їх надолуження. Переселенцям не потрібно укладати нову декларацію з лікарем. Достатньо просто прийти до медзакладу. Вакцинацію зроблять безкоштовно, а дані про щеплення одразу внесуть у єдину електронну систему охорони здоров’я. За бажанням, батьки можуть узяти довідку про зроблене щеплення.

Нагадаємо, в Україні через війну знизився рівень вакцинації дітей, батьків просять надолужити пропущенні щеплення. Крім того, МОЗ через війну відмовилося від закупівлі вакцин від коронавірусу.

Також Інформатор писав, що робити, якщо карта щеплень залишилася вдома

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Заголовне фото: Центр громадського здоров'я

ФОТОРЕПОРТАЖІ

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.