Головна
Україна
Події
09:35, 5 Серпня
Информатор UA

Интро

В Україні рівень вакцинації дітей за 6 місяців впав нижче 40%. Батьків просять надолужити пропущені щеплення. Про це повідомляє Інформатор з посиланням наЦентр громадського здоров'я. Російська агресія спричинила чимало перешкод для медичної системи: збій логістики, відсутність електропостачання, бомбардування медичних закладів, стихійна евакуація населення. В сукупності ці фактори призвели до низьких показників охоплення щепленнями. Зокрема, за 6 місяців цього року з усіх дітей до 1 року лише: 29,7% отримали свої дози щеплення проти туберкульозу; 23,1% отримали свої дози щеплення проти вірусного гепатиту В; 33,9% отримали свої дози щеплення проти дифтерії, правця та кашлюку; 36,4% отримали свої дози щеплення проти хіб-інфекції;33,3% отримали свої дози щеплення проти поліомієліту. Дані з Луганської та Донецької областей відсутні через активні бойові дії спричинені повномасштабною війною росії проти України. Херсонська, Харківська та Запорізька області надали інформацію частково. Джерело: ЦОЗ За розрахунками, до кінця поточного року охоплення щепленнями сягне лише 60%, чого недостатньо для формування колективного імунітету. За рекомендаціями ВООЗ для безпеки громади та дітей рівень охоплення щепленнями повинен бути щонайменше 95%. "Інфекційні захворювання нікуди не зникають. Війна в країні може лише сприяти їхньому розповсюдженню. Будь-яке переривання планової імунізації, навіть на короткий період, призведе до підвищення ймовірності спалахів вакцинокерованих інфекцій. У нас в країні вже є спалах поліомієліту. Ймовірність спалаху кору досить висока", - зазначається у повідомленні. Зазначимо, в Україні Календар щеплень передбачає обовязкову вакцинацію проти десяти захворювань: туберкульозу, поліомієліту, дифтерії, кашлюку, правця, кору, гепатиту В, гемофільної інфекції, краснухи, епідемічного паротиту. Вакцини за календарем безкоштовні для українців. Батьки маленьких дітей, які пропустили щеплення, мають звернутися до свого педіатра або сімейного лікаря та спланувати візит для їх надолуження. Переселенцям не потрібно укладати нову декларацію з лікарем. Достатньо просто прийти до медзакладу. Вакцинацію зроблять безкоштовно, а дані про щеплення одразу внесуть у єдину електронну систему охорони здоровя. За бажанням, батьки можуть узяти довідку про зроблене щеплення. Нагадаємо, ввиявили новий різновид штаму. Крім того,через війну відмовилося від закупівлі вакцинвід коронавірусу. Такожписав, чиповернуть карантинні обмеження та які спалахи інфекційних хворобзагрожують Україні. Підписуйтесь на нашTelegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналіІнформатор Live. Підписатися на канал у Viber можнатут. Заголовне фото:Delfi

В Україні через війну знизився рівень вакцинації дітей: батьків просять надолужити пропущенні щеплення

Читать на русском
В Україні через війну знизився рівень вакцинації дітей: батьків просять надолужити пропущенні щеплення

Показник охоплення щепленнями — це один з найважливіших критеріїв відстеження безпеки громадського здоров’я

В Україні рівень вакцинації дітей за 6 місяців впав нижче 40%. Батьків просять надолужити пропущені щеплення.

Про це повідомляє Інформатор з посиланням на Центр громадського здоров'я.

Російська агресія спричинила чимало перешкод для медичної системи: збій логістики, відсутність електропостачання, бомбардування медичних закладів, стихійна евакуація населення. В сукупності ці фактори призвели до низьких показників охоплення щепленнями. Зокрема, за 6 місяців цього року з усіх дітей до 1 року лише:

  • 29,7% отримали свої дози щеплення проти туберкульозу;
  • 23,1% отримали свої дози щеплення проти вірусного гепатиту В;
  • 33,9% отримали свої дози щеплення проти дифтерії, правця та кашлюку;
  • 36,4% отримали свої дози щеплення проти хіб-інфекції;
    33,3% отримали свої дози щеплення проти поліомієліту.

Дані з Луганської та Донецької областей відсутні через активні бойові дії спричинені повномасштабною війною росії проти України. Херсонська, Харківська та Запорізька області надали інформацію частково.

Джерело: ЦОЗ

За розрахунками, до кінця поточного року охоплення щепленнями сягне лише 60%, чого недостатньо для формування колективного імунітету. За рекомендаціями ВООЗ для безпеки громади та дітей рівень охоплення щепленнями повинен бути щонайменше 95%.

"Інфекційні захворювання нікуди не зникають. Війна в країні може лише сприяти їхньому розповсюдженню. Будь-яке переривання планової імунізації, навіть на короткий період, призведе до підвищення ймовірності спалахів вакцинокерованих інфекцій. У нас в країні вже є спалах поліомієліту. Ймовірність спалаху кору досить висока", - зазначається у повідомленні. 

Зазначимо, в Україні Календар щеплень передбачає обов’язкову вакцинацію проти десяти захворювань: туберкульозу, поліомієліту, дифтерії, кашлюку, правця, кору, гепатиту В, гемофільної інфекції, краснухи, епідемічного паротиту. Вакцини за календарем безкоштовні для українців.

Батьки маленьких дітей, які пропустили щеплення, — мають звернутися до свого педіатра або сімейного лікаря та спланувати візит для їх надолуження. Переселенцям не потрібно укладати нову декларацію з лікарем. Достатньо просто прийти до медзакладу. Вакцинацію зроблять безкоштовно, а дані про щеплення одразу внесуть у єдину електронну систему охорони здоров’я. За бажанням, батьки можуть узяти довідку про зроблене щеплення.

Нагадаємо, в Україні виявили новий різновид штаму «Омікрон». Крім того, МОЗ через війну відмовилося від закупівлі вакцин від коронавірусу.

Також Інформатор писав, чи повернуть карантинні обмеження та які спалахи інфекційних хвороб загрожують Україні.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Заголовне фото: Delfi

ФОТОРЕПОРТАЖІ

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.