“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
Вакцинуватися безкоштовно можна у сімейного лікаря чи педіатра
Українці через війну покинули домівки з мінімумом речей та документів. І багато хто не зміг забрати медичні картки своїх дітей або інші документи, що підтверджують зроблені щеплення. А зараз вони стикнулись з необхідністю підтвердити проведену вакцинацію.
Про це повідомила уповноважена президента України з безбар'єрності Тетяна Ломакіна, передає Інформатор.
Записи про зроблені щеплення можуть бути в наступних первинних документах:
Якщо нічого з перелічених документів у вас на руках немає, ви можете звернутись до будь-якого педіатра або сімейного лікаря за фактичним місцем знаходження. Лікар зайде в особистий профіль дитини в електронній системі охорони здоров’я та з’ясує, чи є там записи про зроблені щеплення. Якщо є, лікар оформить виписку, що підтверджує факт проведеної вакцинації. У випадку, коли таких записів немає, слід зв’язатися з лікарем, з яким укладена декларація за місцем прописки, або з відповідальним представником медичного закладу, де працює лікар. Маючи доступ до паперової первинної документації, вони зможуть внести записи про зроблені щеплення в електронну систему охорони здоров’я (якщо матимуть відповідну технічну можливість та фізичний доступ до паперової документації, комп’ютера та інтернету).
Якщо неможливо внести дані до електронної системи охорони здоров’я, лікар може сформувати довідку про проведені щеплення на базі первинної паперової документації, що зберігається в медичному закладі. Довідка може бути в електронному вигляді (тоді вона підтверджується електронно-цифровим підписом) або в паперовому (в такому разі вона засвідчується підписом лікаря та печаткою медичного закладу).
Зазначимо, більшість інфекційних захворювань є досить небезпечними. Вони можуть призвести до розвитку різноманітних ускладнень, щоб захистити свою дитину, не забувайте її вчасно вакцинувати. Саме тому в МОЗ затвердили спеціальний календар щеплень — документ з переліком профілактичних вакцинацій з оптимальною кількістю доз та термінами їх введення. В умовах війни, коли на окупованих територіях обмежений доступ до медичної допомоги та вакцин, можна зробити необхідне щеплення раніше, ніж це передбачено у календарі.
Нагадаємо, в Україні будуть робити другу бустерну дозу щеплення від COVID-19. Крім того, в яких областях працюють пункти COVID-вакцинації.
Також Інформатор писав, чи можна вакцинувати дитину раніше, ніж вказано в календарі обов'язкових щеплень.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.
Заголовне фото: з відкритих джерел