Парламент підтримав президентські законопроекти №13172 та №13173, якими у 15 раз поспіль воєнний стан в Україні буде продовжено до 6 серпня
Верховна Рада щойно підтримала президентські законопроекти щодо продовження воєнного стану та мобілізації до 6 серпня 2025 року. Як повідомив нардеп Ярослав Железняк, фракція Голос, за проголосували 357 депутатів, проти - лише 1: Олексій Гончаренко.
Законопроекти передбачають продовження воєнного стану у найближчі півроку у звʼязку із триваючою агресією Росії. Як відзначається у пояснювальної записки до щойно прийнятого законопроекту, він спирається на Конституцію України, закони "Про національну безпеку", "Про РНБО України" та "Про правовий режим воєнного стану".
Ярослав Железняк відзначає, що Рада вже у 15 раз проголосувала за продовження дії військового стану та мобілізації. Тобто, це рішення є суто процедурним, воно ніяк не повʼязане з успіхом чи невдачею переговорів, що відбуваються між Україною та Сполученими Штатами щодо встановлення миру.
Єдиним депутатом у Раді, який проголосував проти законопроектів, був Олексій Гончаренко, фракція Євросолідарність Петра Порошенка. Напередодні Гончаренко докладно пояснив свою позицію.
Він заявив, що голосуватиме проти, тому що Рада досі не розглянула законодавство щодо демобілізації. Через це, на думку депутата, військовозобовʼязані на фронті знаходяться у рабському стані.
Позицію Гончаренко жорстко розкритикувало керівництво Верховної Ради. Зокрема різко висловився спікер ВР Руслан Стефанчук. Пізніше про це заявив також Давид Арахамія.
Пізніше із заявою щодо позиції фракції Європейська солідарність виступила співголова цієї фракції Ірина Геращенко. За її словами, фракція підтримає президентські законопроекти щодо воєнного стану та мобілізації. Та вперше фракція також заявила, що воєнний стан є зручним для влади, оскільки надає змогу порушувати законодавство та тиснути на опозицію.
Як відомо, РНБО 13 лютого ввело персональні санкції проти експрезидента Петра Порошенка, лідера фракції Європейська Солідарність. Як передавав Інформатор, джерело в РНБО пізніше пояснило, за що саме вони були введені: через кримінальні провадження щодо держзради, енергетичної співпраці з окупованими територіями та зв’язків із Росією. В Євросолідарності вважають, що санкції є спробою тиску на провідного політика з опозиційного табору.