Гончаренко заявив, що не голосуватиме за продовження воєнного стану: Стефанчук назвав це "кастінгом Путіна"

Нардеп Гончаренко серед причин назвав те, що демобілізації та термінів служби досі немає, а також бусифікацію від ТЦК

Продовження мобілізації та воєнного стану
Гончаренко не голосуватиме за продовження мобілізації та воєнного стану. Колаж: Інформатор

Народний депутат з фракції "Європейська солідарність" Олексій Гончаренко заявив, що не буде голосувати за продовження мобілізації та воєнного стану. За його словами, причина у відсутності демобілізації та відсутності чітких термінів служби. Також - у "бусифікації" українців працівниками ТЦК.

Про це він написав у своєму Telegram-каналі. Він заявив, що ніхто не говорити про рекрутинг у військо.

"Зараз наші військові, які захищають свою країну від окупантів – найменш захищені цією ж країною. Фактично знаходяться в рабстві", - зазначив Гончаренко.

Друга причина, за його словами, полягає у діях ТЦК. Водночас про рекрутинг поки не мовиться.

"ТЦК. Воно досі існує. Досі продовжує бусифікацію. Людей досі пакують на вулицях і мобілізують. Про адекватний рекрутинг ніхто не хоче чути. До людей ставляться, як до тварин. Ефективність відʼємна. Кількість СЗЧ – максимальна. Але це продовжується. Нашу владу і це влаштовує", - підкреслив нардеп.

На це відповів голова Верховної Ради Руслан Стефанчук. Він назвав день голосування "кастингом Путіна".

"Фінальні результати кастингу Путіна в Раді вже завтра можна буде побачити – серед тих, хто проголосує проти продовження воєнного стану", - написав Стефанчук у Facebook.

А пізніше ситуацію прокоментувала народна депутатка, співголова "Європейської солідарності" Ірина Геращенко. Вона заявила, що депутати "усвідомлюють важливість мобілізації і воєнного стану, аби продовжити відсіч агресору" і зауважила, що "ЄС" раніше голосувала за мобілізацію. Втім, за її словами, влада починає зловживати воєнним станом.

"Влада починає зловживати воєнним станом для посилення диктатури і це теж правда. І ми про це публічно говоримо. Як співголова фракції "ЄС" маю звернути увагу на ще один чутливий момент. Вже півтора року моно більшість не спроможна зібрати 226 голосів за жоден законопроєкт, навіть за закони Зеленського. Ніякої моно більшості не існує. А отже, без голосів "ЄС" не можливі результативні голосування за будь-яке важливе для України рішення", - сказала вона.

Продовження воєнного стану та мобілізації

Президент України Володимир Зеленський у вівторок, 15 квітня, подав до Верховної Ради законопроєкти про "Про продовження строку дії воєнного стану в Україні" та "Про продовження строку проведення загальної мобілізації". Після ухвалення законів воєнний стан та мобілізація діятимуть ще щонайменше до 6 серпня 2025 року. Експерти вже вбачають у цьому сигнал, що миру не буде. Чи це так, розбирався Інформатор.

Миру, може, й не буде, але про це не можна судити з законопроєктів, які Зеленський направив до Ради. Ці законопроєкти є просто технічною процедурою, за якою парламент має продовжувати воєнний стан кожні пів року. Згідно з проєктами №13172 та №13173, воєнний стан та мобілізація будуть продовжені з 9 травня 2025 року на 90 днів до 6 серпня.

Фактично все спирається на те, про що домовляться Україна, США та Росія. А, як показують результати зустрічі спецпредставника президента США Стіва Віткоффа та російського правителя Володимира Путіна 11 квітня, принаймні США та Росія не надто схильні публічно обговорювати деталі переговорів, які продовжуються.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube