Рада готується продовжити воєнний стан та мобілізацію до серпня: чи значить це, що війна не припиниться

Фактично все спирається на те, про що домовляться Україна, США та Росія, але жодних угод наразі ще не досягнуто

воєнний стан та мобілізація
Зеленський подав у Раду законопроєкти про продовження воєнного стану та мобілізації

Президент України Володимир Зеленський у вівторок, 15 квітня, подав до Верховної Ради законопроєкти про "Про продовження строку дії воєнного стану в Україні" та "Про продовження строку проведення загальної мобілізації". Після ухвалення законів воєнний стан та мобілізація діятимуть ще щонайменше до 6 серпня 2025 року. Експерти вже вбачають у цьому сигнал, що миру не буде. Чи це так, розбирався Інформатор.

Миру, може, й не буде, але про це не можна судити з законопроєктів, які Зеленський направив до Ради. Ці законопроєкти є просто технічною процедурою, за якою парламент має продовжувати воєнний стан кожні пів року. Згідно з проєктами №13172 та №13173, воєнний стан та мобілізація будуть продовжені з 9 травня 2025 року на 90 днів до 6 серпня.

Якщо буде встановлений мир, Рада відразу ухвалить нові закони, які скасовують дії цих.

Також немає сенсу визначати успіх чи неуспіх мирних переговорів щодо заяв політиків. Наприклад, Давид Арахамія нещодавно заявив, що підготовка до виборів зараз не триває, оскільки існують угоди між провідними політичними партіями про те, що вибори пройдуть лише через шість місяців після встановлення миру.

Фактично все спирається на те, про що домовляться Україна, США та Росія. А, як показують результати зустрічі спецпредставника президента США Стіва Віткоффа та російського правителя Володимира Путіна 11 квітня, принаймні США та Росія не надто схильні публічно обговорювати деталі переговорів, які продовжуються.

З контексту повідомлень у медіа можна зробити висновок, що деталі переговорів незрозумілі до кінця також європейським політикам та українській владі. Це також видно за рішеннями ЄС щодо запланованого введення в Україну військового контингенту та заяв "коаліції охочих". У цих заявах зараз відсутня будь-яка конкретика, оскільки, ймовірно, жодних угод між РФ і США наразі ще не досягнуто.

Показовою в цьому сенсі стала заява спецпредставника Трампа Стіва Віткоффа про те, що Володимир Путін для встановлення довгострокового світу вимагає "п'ять територій". Ця заява не містить жодної конкретики, нехай навіть експерти й припускають, що йдеться про Крим, а також Донецьку, Луганську, Херсонську та Запорізьку області.

Незрозуміло також, що саме хоче отримати Путін - окуповані частини згаданих областей або ці області цілком. У другому випадку війна, зрозуміло, не зупиниться. Україна контролює частину Луганської та Донецької області, а також значні частини Запорізької та Херсонської, а місто Запоріжжя ніколи й не було окуповане Росією.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube
Вінниця
Дніпро
Донецьк
Житомир
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київ
Кропивницький
Луганськ
Луцьк
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Ужгород
Харків
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернігів
Чернівці
Коломия